Aktuality


Jedáleň na Plickovej bude 10. októbra zatvorená

Obrázok ku správe: Jedáleň na Plickovej  bude 10. októbra zatvorená
04.10.2022 - Oznamy

V súvislosti s plánovanou odstávkou elektrickej energie v budove Stravovacieho zariadenia na Plickovej ulici č. 18, bude dňa 10.10.2022 jedáleň zatvorená.
Odstávka elektrickej energie bude v čase od 8:00 – 15:30 hodiny.
 
Za porozumenie ďakujeme.            

Mesiac úcty k starším - Silvia a Peter Klimentovci

Obrázok ku správe: Mesiac úcty k starším - Silvia a Peter Klimentovci
03.10.2022 - Podujatia

Srdečne vás pozývame na podujatie, ktoré sa koná pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. V Nemeckom kultúrnom dome sa Vám v nedeľu 9. októbra o 16.00 h predstaví Silvia a Peter Klimentovci. Manželia Silvia a Peter Klimentovci sú z Čachtíc. Za ich zoznámenie nemôže nikto iný ako hudba, ktorej s láskou obetovali všetok čas a súkromie. Sú známi hlavne z TV Šláger.

Peter Kliment sa intenzívne podiela autorsky a producentsky na skladbách renomovaných slovenských, ale aj zahraničných interpretov ako sú Peter Stašák, Dušan Grúň, Eva Máziková, Marcela Laiferová, Sisa Sklovská, Štefan Skrúcaný, Jadranka, Otto Weiter, skupina Kortina, Vega, Marta Križanová, Peter Vašek, Silvia Klimentová, Mája Velšicová, Helena Vrtichová a ďalších.
 

9. október
16.00 Hod. 
Nemecký kultúrny dom
Vstup: Voľný 


Tešíme sa na vás.

Októbrová burza kníh

Obrázok ku správe: Októbrová burza kníh
03.10.2022 - Podujatia

Pozývame vás na burzu kníh do miestnej knižnice v kultúrnom stredisku Žarnovická. Októbrová burza kníh sa bude konať 12. a 13. októbra od 9.00 do 18.00. V spoločenskej sále si budete môcť za 50 centov zakúpiť vyradené a nezaradené knihy.

Tešíme sa na vás. 

Bezplatná právna poradňa pre Račanov

Obrázok ku správe: Bezplatná právna poradňa pre Račanov
03.10.2022 - Oznamy

Mestská časť Bratislava-Rača opäť ponúka bezplatnú právnu poradňu, ktorá sa bude konať vo štvrtok 6. októbra v čase od 14.00 do 16.00 hod. v Obecnom dome na Alstrovej ulici. Na poradňu sa môžete objednať na e-mailovej adrese: starosta@raca.sk alebo na tel. čísle: 02/ 49 11 24 81 . Právne poradenstvo sa týka hlavne týchto oblastí: rodinné vzťahy, dedičské konania, pracovno-právne vzťahy, otázky majetkovej povahy, ochrany spotrebiteľa či exekúcie.

Poradňa je len pre obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom v mestskej časti Bratislava-Rača.

Občania Rače sa môžu bezplatne poradiť s právnikom na račianskom miestnom úrade vždy každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci v čase od 14. do 16. hodiny v Obecnom dome na Alstrovej ulici.

Nasledujúca právna poradňa bude 20. októbra 2022. 

BRATISLAVA TROMBONE QUARTET - Online koncert

Obrázok ku správe: BRATISLAVA TROMBONE QUARTET - Online koncert
30.09.2022 - Podujatia

Mestská časť Bratislava-Rača si pre Vás pripravila online koncert v podaní umelcov z Bratislava Trombone Quartet. Tento jedinečný kultúrny zážitok si môžete pozrieť úž túto nedeľu 2.10.2022 o 19:00 h z pohodlia vášho domova prostredníctvom našich sociálnych sietí. V nedeľu 2.októbra sa Vám v live prenose predstavia umelci z BRATISLAVA TROMBONE QUARTET: Juraj Mitošinka, Marek Bubnič, Roman Toman, Michal Motýľ 

Bratislava Trombone Quartet vznikol v roku 1988 v Bratislave, ako prvý súbor tohto druhu na Slovensku. Jeho jednotliví členovia sú skúsenými interpretmi, ktorí pôsobia v popredných slovenských symfonických orchestroch (Slovenská filharmónia, Slovenský rozhlas a orchester Slovenského národného divadla), vystupujú ako sóloví interpreti a venujú sa aj komornej hre. Bratislavské trombónové kvarteto uskutočnilo celý rad vystúpení na koncertných pódiách v Bratislave i v zahraničí, v Prahe (Česká republika), Viedni (Rakúsko), Karlsruhe (Nemecko) a iných mestách. K vrcholom koncertných aktivít súboru patrí uvedenie Concertina pre trombónové kvarteto a symfonický orchester od holandského skladateľa Jana Koetsiera. Dielo súbor uviedol so Slovenskou filharmóniou v Bratislave a s United Philharmonic Orchestra vo Viedni. Teleso sa zúčastnilo niekoľkých festivalov, o. i.  Philip Jones International Brass Chamber Musik Festival. Repertoár súboru siaha od obdobia renesancie a baroka až po hudbu 20. storočia, džez nevynímajúc. Jeho časť tvoria skladby ktoré skomponovali poprední slovenskí skladatelia priamo pre toto teleso. Bratislavské trombónové kvarteto pravidelne realizuje nahrávky pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu. Poslucháči a fanúšikovia tohto komorného telesa oceňujú jeho štýlovosť, ľahkosť, presnosť, zvukovú aj žánrovú pestrosť a vyrovnanosť telesa. Cieľom Bratislavského trombónového kvarteta je propagovať hudbu pre toto v našej krajine zatiaľ nezvyčajné obsadenie, ktoré sa vo svete teší veľkej popularite a obľube.
 
Prijmite naše srdečné pozvanie na premiéru online koncertu tohto originálneho komorného telesa ktorý vznikol za podpory hlavného partnera FPU – Fondu na podporu umenia.

 
Online koncert Bratislava Trombone Quartet si môžete pozrieť v nedeľu 2. októbra o 19:00 prostredníctvom sociálnych sietí:  

Facebook – MČ Rača
Youtube – Mestská časť Bratislava-Rača
Aplikácia Rača

 
V programe zaznejú skladby: 

 
*Biagio Marini (1594-1663) : Canzona
 
*Thomas Tallis (1505-1585) : O Ye Tender Babes 
arr. David Taylor
 
*Thomas Morley (1557-1602):2 Motets
1. Now is the Month of Maying
2. My Bonnie Lass
*Traditional: Scarborough Fair
arr. Bill Reichenbach
 
*Andrea Gabrieli (1510-1586) Ricercare
arr.Jay.K.Friedman
*Johann Georg Albrechtsberger (1736-1809): Doppelfuge
arr.Mark Tezak
*Franz Joseph Haydn (1732-1809):Achieved is the Glorious Work
arr.Donald G.Miller
*Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): Die Nachtigall
arr.Michael Levin
*Fritz Kreisler (1875-1962) : Liebesleid
arr. Guy Destanque
*Gordon Jacob (1895-1984) Suite for 4 Trombones
1.Intrada
2.Sarabanda
3.Alla Marcia
4.Spirituale
5.Finale alla Fuga
 
*Ary Barroso (1903-1964) : Brazil
arr.Robert Elkjer
*James V.Monaco (1942-2019) : You Made me Love You
arr. Bill Holcombe

*Duke Ellington (1899-1974): It don`t mean a Thing if it ain`t got that swing
arr.Robert Elkjer
*Henry Mancini (1924-1995): The Pink Panther
arr.Dennis Armitage
 
BTQ ďakuje mestskej časti Bratislava Rača za poskytnutie priestorov a mediálne partnerstvo.
 
Zvukový aj obrazový záznam pripravil Martin Chovanec.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Hlavný partneri: 
 
 
 

Október, mesiac distribúcie balíčkov na triedenie kuchynského bioodpadu s Kauflandom

Obrázok ku správe: Október, mesiac distribúcie balíčkov na triedenie kuchynského bioodpadu s Kauflandom
30.09.2022 - Oznamy

Susedia v bytovke už triedia aj bioodpad z kuchýň, no vy ste si ešte nestihli prevziať nádoby a kompostovateľné vrecká? Počas celého októbra nájdete OLO - Odvoz a likvidácia odpadu pred vybranými predajňami Kauflandu, kde vám radi odovzdajú nielen bezplatný balíček, ale aj všetky potrebné informácie k správnemu triedeniu kuchynského bioodpadu.

HARMONOGRAM OKTÓBROVEJ DISTRIBÚCIE
 
Veľká distribúcia balíčkov na zber kuchynského bioodpadu bude v spolupráci s Kauflandom prebiehať od 3. do 28. októbra 2022. Kompletný októbrový harmonogram nájdete na našej stránke https://www.olo.sk/oktober-mesiac-distribucie-balickov-na-triedenie-kuchynskeho-bioodpadu-s-kauflandom/ .
 

Harmonogram pre Raču:

25.10.2022 (utorok), od 14:00 do 19:00, pred predajňou Kaufland – Púchovská 8/A, Rača

27.10.2022 (štvrtok), od 14:00 do 19:00, pred predajňou Kaufland – Púchovská 8/A, Rača

 
V prípade akýkoľvek otázok môžete kontaktujte Zákaznícke centrum OLO na telefónnom čísle 02/50 110 550 alebo prostredníctvom e-mailu zakazka@olo.sk.
 
ČO V PRÍPADE, AK NIE STE MAJITEĽKOU/MAJITEĽOM NEHNUTEĽNOSTI, V KTOREJ BÝVATE?
Ak ste nájomca bytu, ktorého majiteľ sa nemôže dostaviť na prevzatie balíčka, uvediete jeho meno a číslo bytu, prípadne poschodie. Nájomnú zmluvu ani splnomocnenie predkladať nemusíte.
 
ČO VZNIKNE Z VYZBIERANÉHO KUCHYNSKÉHO BIOODPADU?
Výstupom spracovania kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu je certifikovaný substrát a zelená energia EFFECO. Substrát je schopný viazať uhlík, vyživovať pôdu a zvyšovať jej úrodnosť. Výsledkom kompostovania kuchynského bioodpadu z bratislavských domácností je teda produkt, ktorý dokáže obnoviť prírodné zdroje a život v zemi.
 
Náklady na zber kuchynského bioodpadu z bytových aj rodinných domov sú súčasťou miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.
 
Ďakujeme, že triedite kuchynský bioodpad a šetríte tak životné prostredie.

Zdroj: OLO a.s.

Divadelné predstavenie: Kvarteto - ZRUŠENÉ

Obrázok ku správe: Divadelné predstavenie: Kvarteto - ZRUŠENÉ
30.09.2022 - Oznamy

Vážení návštevníci, predstavenie KVARTERO je zrušené z dôvodu ochorenia dvoch účinkujúcich. Mrzí nás to a za zmenu sa ospravedlňujeme. 

https://www.fluent.sk/kvarteto/

Vstupenky môžete vrátiť na predajnom mieste, kde ste si ich zakúpili. (Ticketportál, MiU Bratislava-Rača) https://www.ticketportal.sk/event/Kvarteto-704

Ďakujeme za pochopenie.

Nové číslo Račianskeho výberu: Október 2022

Obrázok ku správe: Nové číslo Račianskeho výberu: Október 2022
28.09.2022 - Oznamy

Milí Račania, práve vyšlo nové číslo Račianskeho výberu a už čoskoro ho nájdete aj vo svojich schránkach. Elektronickú verziu si môžete už teraz prečítať na našom webe či v aplikácii Rača.

V novom čísle sa nájdete:
- Zoznam kandidátov do komunálnych volieb
- Rača medzi top v riešení podnetov
- Podujatia pripravené na mesiac október
- A mnoho iného
 
Náš mesačník si môžete pozrieť aj v on-line podobe na stránke:
 
Nebol vám doručený Račiansky výber? Napíšte nám správu alebo nás kontaktujte na adrese medialne@raca.sk

Knižnica Žarnovická je dnes z technických príčin zatvorená

Obrázok ku správe: Knižnica Žarnovická je dnes z technických príčin zatvorená
26.09.2022 - Oznamy

Vážení čitatelia, knižnica na Žarnovickej je dnes, 26. septembra 2022 z technických príčin ZATVORENÁ. Knižnica bude opäť otvorená od 28.9.2022 v čase 9:00 - 18:30 hod.   Ďakujeme za pochopenie. 

Poslanecké dni

Obrázok ku správe: Poslanecké dni
25.09.2022 - Oznamy

Poslanci Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava-Rača Vás pozývajú na stretnutie v pondelok, 3. októbra o 18.00 hod. Volebný obvod č. Kultúrne stredisko Žarnovická
Poslanci:
Ing. Milada Dobrotková, MPH,; PhDr. Ján Polakovič; Ing. Miloslav Jošt; JUDr. Marián Vulgan; Mgr. Monika Luknárová; Mgr. Mário Khandl; Miloš Máťuš; Ing. Róbert Pajdlhauser;  Ing. Ján Lipiansky; Ivan Vrana.

Volebný obvod č. 2 - Krasnianska beseda
Poslanci:
doc. Ing. arch. Milan Andráš PhD; Mgr. Lenka Antalová Plavuchová; RNDr. Jozef Kadlečík.

Volebný obvod č. 3 - Kultúrne stredisko Impulz
Poslanci:
doc. Ing. Radko Tiňo, PhD.; Dominik Vrba.


Tešíme sa na Vašu účasť

Dňa 28. 9. 2022 bude Obecná záhrada pre verejnosť zatvorená

Obrázok ku správe: Dňa 28. 9. 2022 bude Obecná záhrada pre verejnosť zatvorená
23.09.2022 - Oznamy

Vážení občania, Obecná záhrada bude dňa 28. septembra 2022 v čase od 11:00 do 15:00 h pre verejnosť zatvorená. Ospravedlňujeme sa všetkým návštevníkom.

Záhradu si budete môcť opäť naplno užívať v pracovné dni od 29. septembra 2022.

Ďakujeme za pochopenie.

Račianska Šarkaniáda

Obrázok ku správe: Račianska Šarkaniáda
22.09.2022 - Podujatia

MČ Rača srdečne pozýva malých, aj veľkých, ktorí si radi púšťajú šarkanov na Šarkaniádu, ktorá sa uskutoční v nedeľu 2. októbra 2022 od 15.00 – 17.30 h.. Príďte si užiť typicky jesennú atmosféru a zabaviť sa v športovom areáli na Sklabinskej ulici.

Program:
15:00 - 15:30 h - Registrácia súťaží
15:30 h - Spoločný štart všetkých šarkanov 
15:45 h - Tematické zábavné súťaže pre deti aj rodičov
16:45 h- Vyhodnotenie súťaží "Najvyššie a najdlhšie lietajúci šarkan" a "Najkrajší šarkan vyrobený doma a v tvorivých dieľňach"
17:15 h - Cukríkový dážď
17:30 h - Záver podujatia

 
Ten, kto šarkana nevlastní, nech nezúfa. Bude mať možnosť si ho zakúpiť priamo na mieste. K dispozícii bude aj bufet s občerstvením.
Tešíme sa na vás všetkých! 
 
Propagácia činnosti politických strán a politických hnutí, kandidátov a tretích strán (volebná kampaň) sa na podujatí nepripúšťa!

Tanečná zábava s hudobnou skupinou Fortuna

Obrázok ku správe: Tanečná zábava s hudobnou skupinou Fortuna
21.09.2022 - Podujatia

Mestská časť Bratislava-Rača vás pozýva na tanečnú zábavu, ktorá sa bude konať v nedeľu, 25. septembra v Nemeckom kultúrnom dome.

Do tanca nám zahrá hudobná skupina Hudobná skupina Fortuna.
 

Vstupné: 3€

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v predpredaji v Nemeckom kultúrnom dome, Barónka 3.

Viac informácií na telefónnom čísle: 02/49 11 24 71

Tešíme sa na vás. 

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Rača si Vás dovoľuje upozorniť, že zo spoločenských, kultúrnych a športových akcií organizovaných mestskou časťou sú vyhotovované zvukové a obrazové záznamy, ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách mestskej časti. Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzická osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na adrese webového sídla, na adrese oficiálnych stránok sociálnych sietí mestskej časti Bratislava-Rača a v periodiku Račiansky výber, výlučne za účelom prezentácie alebo poskytnutia informácii o podujatiach, v súlade s §12 ods., 3 zákona číslo 40/1964 Zb. občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov.
 

 

Jablkové hodovanie 2022

Obrázok ku správe: Jablkové hodovanie 2022
20.09.2022 - Podujatia

Mestská časť Bratislava-Rača vás pozýva 8. októbra v čase od 14:00 h - 18:00 h na Jablkové hodovanie 2022. PROGRAM:

14.00 DFS Malinky
14.15 Vyhodnotenie súťaže o „Najväčšie jablko“
14.30 ĽH Vrbenka
15.00 Vyhodnotenie súťaže o „Najlepší jablkový koláč“
15.15 H&T Dance Company
15.45 Vyhodnotenie výtvarnej súťaže o „Najkrajšie jablko“
16.00 Spevácky súbor Račan
17.00 Nový Rownák


Sprievodné podujatia:

- Predaj koláčikov a dobrôt z jabĺk
- Predaj vína a otvorená Pivnica členov Račianskeho vinohradníckeho spolku
- Výstava Račianskeho muzeálneho spolku:
- „Obchody, dielne a remeselníci v starej Rači“/ Červená lisovňa NKD
Výstava prác detí a Tvorivé dielne výtvarného krúžku pod vedením Oľgy Plačkovej
8. október 2022 14.00 - 18.00
Parkovisko pred Nemeckým kultúrnym domom
Barónka 3, Bratislava-Rača, (v prípade nepriaznivého počasia Nemecký kultúrny dom - sála)

Gazdinky Rače, neziskové organizácie, občianske združenia a školy, ktoré majú záujem zapojiť sa do Jablkového hodovania, napiecť koláčiky a predávať si ich na Jablkovom hodovaní,  sa môžu prihlásiť na odd. kultúry na č.t. 02/49112471,  0911/881 389, alebo mailom kultura@raca.sk do 5.10.2022.
 
Propagácia činnosti politických strán a politických hnutí, kandidátov a tretích strán (volebná kampaň) sa na podujatí nepripúšťa!
 

Bezplatná právna poradňa pre Račanov

Obrázok ku správe: Bezplatná právna poradňa pre Račanov
19.09.2022 - Oznamy

Mestská časť Bratislava-Rača opäť ponúka bezplatnú právnu poradňu, ktorá sa bude konať vo štvrtok 22. septembra v čase od 14.00 do 16.00 hod. v Obecnom dome na Alstrovej ulici. Na poradňu sa môžete objednať na e-mailovej adrese: starosta@raca.sk alebo na tel. čísle: 02/ 49 11 24 81 . Právne poradenstvo sa týka hlavne týchto oblastí: rodinné vzťahy, dedičské konania, pracovno-právne vzťahy, otázky majetkovej povahy, ochrany spotrebiteľa či exekúcie.

Poradňa je len pre obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom v mestskej časti Bratislava-Rača.

Občania Rače sa môžu bezplatne poradiť s právnikom na račianskom miestnom úrade vždy každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci v čase od 14. do 16. hodiny v Obecnom dome na Alstrovej ulici.

Nasledujúca právna poradňa bude 6. októbra 2022. 

Deň mobility oslávime s Európskymi hrami pre seniorov v záhrade denného stacionára

Obrázok ku správe: Deň mobility oslávime s Európskymi hrami pre seniorov v záhrade denného stacionára
14.09.2022 - Podujatia

Pozývame seniorov aj širokú verejnosť na objavovanie Európskych hier do denného stacionára na Plickovej ulici č. 18. Rozhodli sme sa venovať športu práve ku dňu mobility, ktorý je 22.09.2022. V krásnom areáli denného stacionára bude možnosť zahrať si rôzne netradičné hry. V stručnosti Vám predstavíme pár hier, ktoré budú súčasťou doobedného programu. Hra boccia umožňuje zažiť naozajstné športové súťaženie ľuďom, ktorí sa žiadnemu inému športu venovať nemôžu. Jedná sa o nenáročnú hru v ktorej si precvičíte zručnosť hodu a koncentráciu.
Kroket je obľúbený šport, podobný golfu. Rozdiel je len v tom, že šport sa hrá na menšie bránky, ktoré sú umiestnené v trávniku.

Netradičnou záhradnou hrou je cornhole, kde je úlohou hráča hádzať vrecúška na dosku a počítať si body. Táto hra má veľmi jednoduché pravidlá.

Nebude chýbať ani šport nordic walking. Pre účastníkov podujatia budú k dispozícii nordic walking palice a tiež inštruktáž k športu.

Podrobnosti k programu. Začiatok registrácie tímov a prípadne jednotlivcov začína od 09:00 hod. a bude trvať do 09:30 hod. Hranie hier začína od 09:30 hod, podujatie bude trvať približne do 12:00 hod.
Projekt sa realizuje vďaka podpore Nadácii EPH. Podujatie organizuje mestská časť Rača v spolupráci s občianskym združením Seniori v pohybe.

Tešíme sa na Vás!

Zber starých spotrebičov v Rači

Obrázok ku správe: Zber starých spotrebičov v Rači
14.09.2022 - Oznamy

Zbavte sa starých spotrebičov ekologicky. 5. novembra bude prebiehať bezplatný zber elektroodpadu.

V sobotu, 5. novembra obyvateľom Rače bezplatne odvezieme nepotrebný elektroodpad na recykláciu. Stačí, ak najneskôr do 2. novembra kontaktujete Oddelenie životného prostredia a dopravy v úradných hodinách na telefónnom čísle: 02/49 11 24 73 alebo e-mailom na katarina.gulyasova@raca.sk

Je potrebné nahlásiť druh a počet spotrebičov a Vaše kontaktné údaje. V deň zberu, 5. novembra do 8:00 vyložte nahlásené spotrebiče do vchodu bytového domu, respektíve za bránu rodinného domu.

Pokyny k zberu:

  • Spotrebiče nevykladajte na ulicu. Mohli by ich vziať neoprávnení zberači, neodborne ich rozobrať, nepredajné komponenty odhodiť a prispieť tak k vzniku čiernych skládok vo Vašom okolí.
  • Ak sa nám z dôvodu dopravného zdržania nepodarí prevziať Vami nahlásený elektroodpad do 14:00, kontaktujte nás do 14:30 na 0907 434 303.
  • Aby sme v priebehu dňa stihli odviezť spotrebiče zo všetkých nahlásených adries, elektroodpad nevynášame z bytov, pivníc či povál.
  • Nezbierame televízory a monitory! Ostatný elektroodpad (chladničky, práčky, počítače bez monitorov, rádiá, DVD a pod.) Vám odoberieme!

Odvoz elektroodpadu si môžete objednať aj online prostredníctvom zberelektroodpadu.sk

Detské predstavenie: O Šikovnom Pastierovi už v nedeľu

Obrázok ku správe: Detské predstavenie: O Šikovnom Pastierovi už v nedeľu
14.09.2022 - Kultúra

Mestská časť Vás pozýva už v nedeľu 18. septembra o 16.00 hod. na predstavenie O šikovnom pastierovi, ktoré si pre Vás pripravilo Divadlo pod hríbikom. Ďaleko od dediny a ešte ďalej od kráľovského zámku ale neďaleko od salaša a prázdneho košiara na paši pomáhajú umnému pastierovi jeho dvaja zvláštny pomocníci - prasiatka... - spevom i hrami. Sú veselé i šibalské a keď ich zbadá jedného dňa samotná princezná, zaraz si ich obľúbi. O ruku princeznej sa uchádza nejeden vznešený pytač, ale až rozprávka nám rozpovie, komu sa podarí získať aj jej srdce a dokázať, že si ju skutočne zaslúži.

18. september 2022
16:00 h 
Nemecký kultúrny dom
Vstupné: 2€

 
Vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v Nemeckom kultúrnom dome, Barónka 3.
 
Tešíme sa na Váš!

Budúci týždeň bude v Rači patriť dobrovoľníkom, stačí sa prihlásiť

Obrázok ku správe: Budúci týždeň bude v Rači patriť dobrovoľníkom, stačí sa prihlásiť
14.09.2022 - Oznamy

V tomto roku sa mestská časť Bratislava-Rača po prvý raz zapája do dobrovoľníckeho podujatia Týždeň dobrovoľníctva, ktoré organizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum. V rámci tohto podujatia je naplánovaných 5 aktivít, na ktoré sa môžete aj Vy prihlásiť ako dobrovoľníčka či dobrovoľník. Podujatie nie je obmedzené na firemných dobrovoľníkov, ale môže sa doň zapojiť každý jednotlivec.

Preto neváhajte, príďte nám pomôcť a zažite pri tom dobrý pocit zo všeobecne prínosnej práce pre našu mestskú časť Stačí kliknúť na názov aktivity a prihlásiť sa. 

Maľovanie zábradlí na sídlisku v Rači, pondelok 19.9. od 9.00 do 12.00 hod.

Sadenie krov na Račianskej 159, v utorok 20.9. od 9.00 do 12.00 hod.

Natieranie oplotenia na Sklabinskej, v utorok 20.9. od 9.00 do 12.00 hod.

Záhrada starej mamy, v utorok 20.9. od 9.00 do 14.00 hod.

Európske hry pre seniorov v záhrade denného stacionára, vo štvrtok 22.9. od 9.00 do 12.00 hod. - obsadené

Kompletné informácie o podujatí nájdete tu: https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/tyzden-dobrovolnictva/

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapoja!


 

Jesenný zber odpadu v Rači

Obrázok ku správe: Jesenný zber odpadu v Rači
09.09.2022 - Oznamy

Zber objemného odpadu (matrace, nábytok, drevo...) bude prebiehať od septembra do novembra formou pristavenia veľkokapacitného kontajnera na desiatich miestach po celej Rači, Krasňanoch a Východnom.

Harmonogram: 

 
10.9.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.199472, 17.140639 Vrbenského
17.9.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.198944, 17.145861 Cyprichova
24.9.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.204222, 17.148639 Hečkova
1.10.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.208083, 17.146639 Novohorská
8.10.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.208306, 17.150222 Nemecký kultúrny dom
15.10.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.211333, 17.143083 Stupavská
22.10.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.214361, 17.160889 Tbiliská
29.10.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.216250, 17.164389 Karpatské námestie
5.11.2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.198833, 17.169250 Dopravná
12.11:2022 13:30 - 17:30 GPS: 48.197556, 17.174639 Na Pasekách
 

Do veľkokapacitného kontajnera patria:

parkety, starý nábytok (napr. postele, skrine, sedačky, drevené laty, kreslá a stoličky, staré kuchynské linky). Tento odpad je potrebné minimalizovať stlačením, rozobratím, rozrezaním a pod.

Do veľkokapacitného kontajnera nepatria:

triedený odpad (papier, plasty, kovy, tetrapaky, sklo), kuchynský odpad a bioodpad. Upozorňujeme, že do kontajnera nepatrí ani tlejúci, výbušný a nebezpečný odpad, obaly z horľavých látok, horľavé kvapaliny, nehasené vápno, elektroodpad, drobný stavebný odpad.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »