30 rokov od Nežnej revolúcie si pripomenieme filmom a diskusiou

Obrázok ku správe: 30 rokov od Nežnej revolúcie si pripomenieme filmom a diskusiou
05.11.2019 - Podujatia

Pripomeňte si s nami 30. výročie Nežnej revolúcie. Mestská časť Bratislava-Rača pre vás pri tejto príležitosti pripravila premietanie a besedu s tvorcami k filmu J. Karáska: AMNESTIE. Film AMNESTIE sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta.

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU!

Snímka vznikla v dielni produkčnej spoločnosti Azyl Production v koprodukcii s RTVS, HomeMedia Production a českou produkčnou spoločnosťou Endorfilm. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo.

Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom, scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Nemecký kultúrny dom,
15.11.2019, 18.00 h, vstupné: 3,00 €

Predpredaj vstupeniek: Miestny úrad BA-Rača, Kubačova 21, kancelária prvého kontaktu.
Rezervácie: dana.olvecka@raca.sk

Predaj vstupeniek aj priamo na mieste v deň konania predstavenia hodinu pred podujatím.

Poďakovanie patrí Mgr. Monike Luknárovej ktorá bola tvorcom projektu Kino Rača - filmových premietaní s besedami v Nemeckom kultúrnom dome a zabezpečila aby sme si v našej mestskej časti týmto spôsobom pripomenuli významný kultúrno-historický moment našich regionálnych i národných dejín. Vďaka nadviazaným priateľstvám a spolupráci počas nakrúcania filmu jej pozvanie prijal scenárista a producent filmu Maroš Hečko.