Bratislava finalizuje spustenie systému na nákup parkovacích kariet

Obrázok ku správe: Bratislava finalizuje spustenie systému na nákup parkovacích kariet
09.09.2021 - Mesto

Posledné mesiace sa intenzívne pracuje na príprave regulovaného parkovania - bratislavského parkovacieho asistenta PAAS, ktoré bude spustení na jeseň v prvých zónach Bratislavy. V mestských častiach sa zbierajú dáta o obsadenosti parkovacích miest cez deň a v noci a podľa tohosa navrhujú lokality a časy regulácie parkovania. Od jari sa vyznačujú parkovacie miesta v Krasňanoch v Rači.
 
Jadro regulovaného parkovania bude tvoriť systém na nákup parkovacích kariet - rezidentských, bonusových, návštevníckych a abonentských. Systém bude nastavený tak, aby bol užívateľsky čo najjednoduchší. To znamená napríklad aj to, aby obyvateľky a obyvatelia nemuseli dokladovať vzťah k vozidlu či trvalý pobyt v konkrétnej domácnosti v papierovej podobe, ale aby si to systém automaticky overil na základe osobných údajov, ktoré užívateľ vyplní v elektronickom formulári. 
 
Takáto funkcionalita pre vysúťaženého dodávateľa IT systému znamená aj potrebu spárovať jeho systém so štátnymi registrami, napríklad s katastrom nehnuteľností. Pri integrácii systémov narazil dodávateľ na viacero problémov a na finalizáciu systému registrácií potrebuje viac času, ako pôvodne avizoval. Keďže je dôležité, aby systém pri spustení registrácií fungoval spoľahlivo a čo najviac automatizovane, registrácia do systému na nákup parkovacích kariet  bude spustená od 1.10. 2021. Obyvatelia  Krasňaň  budú mať na registráciu mesiac a samotná regulácia parkovania a kontroly začnú od 1.11. 2021.
 
Presný návod na registráciu a nákup parkovacích kariet bude zverejnení v najbližších týždňoch, už teraz si však môžete pozrieť ukážku nákupu rezidentskej karty:

 https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1Q0QSCqeFf3gNG0Gz51gnHEkxbIZv9cO2fp7j-x7rBsL1G_6M2QO1MlOw&v=BCbgccs0P1s&feature=youtu.be 
 
Viac informácií o pravidlách regulovaného parkovania nájdete na www.paas.sk

Zdroj: Tlačová správa Bratislava-Hlavné mesto SR