Bratislava-inline už tento piatok!

Obrázok ku správe: Bratislava-inline už tento piatok!
22.07.2019 - Šport

Tradičné letné podujatie bratislava-inline sa v 16. ročníku prvý raz uskutoční v Rači už v piatok 26. júla. Akcia štartuje od Nemeckého kultúrneho domu, kde bude už od 18.00 program pre detičky. Stretnutie k jazde bude ako zvyčajne od 20.00, štart je naplánovaný na 21.00. ----- program -----
20.00 stretnutie - Nemecký kultúrny dom (http://bit.ly/NKDom) / inline škola / partnerské aktivity a súťaže
20.55 warm up
21.00 štart
22.00 koniec

 
Jazdiť na korčuliach či bicyklom sa dá na mnohých miestach, no len pár večerov v roku môžete jazdiť po tých najširších a najrušnejších cestách vďaka podujatiu bratislava-inline. Do hlavného mesta prišlo v roku 2004 a neskôr sa rozšírilo do iných miest na Slovensku. Podujatie nie je súťaž, účasť je bez registrácie a zdarma.
 
AKO A PRE KOHO JE AKCIA URČENÁ
Korčuliari sa stretávajú od 20.00, na mieste je vždy bohatý sprievodný program: partnerské aktivity, súťaže, hudba, či moderátori vás naladia na správnu vlnu. Jazda odštartuje o 21.00 a vedie vopred vytýčenou trasou. Pelotón je ohraničený policajným doprovodom, sprievodnými vozidlami a sanitkou, doprava je uzatváraná priebežne. O bezpečnosť a hladký priebeh sa zároveň stará 40-členný inline team, v prípade menšieho zranenia sú k dispozícii mobilní zdravotníci. „Akcia je určená pre každého, kto vie korčuľovať a zabrzdiť – mladí, starí, jednotlivci, skupiny, rodiny s deťmi – zabaví sa každý. Chodí s nami aj množstvo cyklistov, kolobežkárov či longboardistov, jedinou podmienkou je, aby z bezpečnostných dôvodov jazdili až za korčuliarmi. Cieľom podujatia je vychutnať si Bratislavu a jej mestské časti z inej perspektívy, zažiť atmosféru a ducha mesta inak, ako v každodennom živote, na tých istých cestách, po ktorých chodíme denne do práce či do školy. bratislava-inline je tradícia, ktorú treba zažiť,“ hovoria organizátori.
bratislava-inline je už 16 rokov neoddeliteľnou súčasťou letného programu Bratislavy. Letné piatkové jazdy sú skvelým spestrením nielen pre korčuliarov, ale aj cyklistov, kolobežkárov, skateboardistov, longboardistov či bežcov, ktorí si chcú užiť nočnú Bratislavu z inej perspektívy.
 

TRASA
Račianska trasa bude o niečo kratšia, ako zvyčajne, no "výživnejšia" z hľadiska profilu. „Netreba sa však báť, kopčeky sú mierne. Od Nemeckého kultúrneho domu pôjdeme po Detvianskej smerom k vinohradom, stočíme sa cez Rustavelliho a pôjdeme dole cez Kubačovu, Kadnárovu, Hubeného a späť na miesto štartu po Kadnárovej,“ vysvetľujú organizátori.
 
V PRÍPADE DAŽĎA SA AKCIA NEKONÁ
Dôležitou informáciou je, že podujatie sa s ohľadom na bezpečnosť korčuliarov koná, len keď neprší. Rozhodnutie o prípadnom zrušení jazdy a všetky ostatné aktuálne informácie o každej jazde nájdete na webovej stránke www.bratislava-inline.sk a facebookovej stránke www.facebook.com/bratislavainline.
 
bratislava-inline je organizovaný prejazd po vopred vytýčenej trase, za sprievodu polície, 40-členného inline teamu, zdravotnej služby, sanitky a hudby, koná sa pod záštitou primátora hl. m. SR Bratislavy. Približne tisíc korčuliarov a s nimi aj cyklisti, kolobežkári, longboardisti či bežci si vychutnávajú cesty, po ktorých denne chodia do školy či do práce. Akcia je predovšetkým o atmosfére, zúčastniť sa jej môže každý – mladí, starí, jednotlivci, skupinky,... dôležité je vedieť korčuľovať v dave a zabrzdiť.


67103161_2257737100942620_7634198042429620224_n

Organizátor
bratislava-inline
www.bratislava-inline.sk
www.facebook.com/bratislavainline
www.instagram.com/bratislavainline
Viac informácií:
Monika Hurbanová, 0903 797 245, monika@bratislava-inline.sk
#bratislavainline
#korcule

----- partneri -----
// MČ RAČA
// sprievodné vozidlá Renault Kadjar a Megane od Auto Ideal - Renault a Dacia
// inline partner TEMPISH
// pitná voda od Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.
// čistotu udržiavame vďaka OLO - Odvoz a likvidácia odpadu
// kefkovnica a kefkozber od Curaprox Slovensko
// rozhýb sa s FIT UP
// po jazde skvelý nápoj Good Night Drink