Chlapci z FK Rača U9 súčasťou svetového futsalu

02.10.2017 - Oznamy

Deti z družstva FK Rača U9 mali možnosť byť aspoň na chvíľu súčasťou svetového futsalu. V pondelok 25.09.2017 v Hant aréne odohrali medzištátny zápas futsalové reprezentácia Slovenska a Španielska (2-násobný majstri sveta a 7 násobný majstri Európy). Po dramatickom zápase zvíťazilo Španielsko 3:2.
V utorok 26.09.2017 v Hant aréne odohrali zápas dve najúspešnejšie európske družstvá vo futsale, Španielsko proti reprezentácii Talianska (2-násobný majstri Európy). Španielsko vyhralo 4:0.
Deti mali možnosť byť blízko futbalovým virtuózom, sledovať ich ovládanie lopty, prihrávky, skvelé strely či zákroky brankárov. Cez zápas zberali “zatúľané” lopty a v prípade, že niektorý z hráčov spadol na palubovku tak rozhodca zavolal “upratovaciu čatu”, nabehli deti so “zmetákmi” a vysušili palubovku – odmenou im bol aplauz prítomných divákov :). Výborná skúsenosť pre deti, španielski hráči im darovali prívesky, odznaky, boli ochotní sa s nimi vyfotiť, dať im podpisy.

Vo výkonnom výbore slovenského futsalu je aj bývalý výborný hráč FK Rača Mirko Gibala, s ktorým sme sa tam radi stretli.

Pozrieť sa na členov družstva FK Rača U9 môžete tu.