Darujte látky na šitie rúšok

Obrázok ku správe: Darujte látky na šitie rúšok
19.03.2020 - Oznamy

Od piatku, 20. marca budeme počas pracovných dní v podateľni Miestneho úradu na Kubačovej 21 zbierať látky na šitie rúšok. Milé Račanky a Račania,

MiÚ Bratislava-Rača začína zber textilných materiálov, aby sme mohli v najbližších dňoch rozbehnúť šicie centrum. Preto vás prosíme o pomoc. 

Aké látky potrebujeme?

  • materiál: 100% bavlna
  • farba: najlepšie biela alebo svetlé farby
  • hrúbka/gramáž: postačí bežná bavlnená látka, z akej sa šijú bavlnené posteľné plachty alebo posteľná bielizeň 
Príprava: materiál MUSÍ BYŤ čerstvo opraný, ožehlený (s rúškom na tvári), zabalený do plastového vrecka alebo tašky

Vhodné látky: posteľná bielizeň z hladkej bavlny, posteľné plachty z hladkej, nepružnej bavlny

Nevhodné látky: flanel, závesy, hrubé látky, staré preležané materiály, z ktorých sa práši alebo sa rozpadávajú pri manipulácii, riedko tkané textílie atď

Malá pomôcka:
Ak sa neviete rozhodnúť, či je látka vhodná: Predstavte si, že rúško z tej látky máte na tvári niekoľko hodín a odpovedzte na otázku, či je to príjemné a pohodlné.
 
Zároveň vás chceme poprosiť – ak máte k dispozícii – aby ste nám poskytli aj zaväzovacie, upevňovacie materiály ako klobúková guma, bielizňová biela guma, keprovka 100% bavlna, atď.
 
Oprané, vyžehlené a zabalené látky môžete nechať pri vstupe do miestneho úradu Kubačova 21 v piatok 20. 3. a v pondelok 23. 3. od 8:00 - 12:00.

Látky uložte vľavo vo vyhradenom označenom priestore. Prosím vzhľadom na aktuálnu situáciu, nechytajte dvere (budú otvorené) a nevstupujte do priestoru podateľne a chráňte naše zamestnankyne.  

Zároveň vyzývame aj dobrovoľníčky a dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť s nasledujúcimi činnosťami:
  • Strihanie jednotných formátov rúšok
  • Žehlenie
  • Šitie
  • Finalizácia produktov
Pre žehlenie a šitie budeme potrebovať nielen vašu fyzickú pomoc, ale aj použitie vlastných prostriedkov. Ak sa chcete pridať, tak vyplňte dotazník http://bit.ly/racasipomaha
 
Ďakujeme za vašu pomoc a ústretovosť! Spoločne to zvládneme.