Deň mobility oslávime s Európskymi hrami pre seniorov v záhrade denného stacionára

Obrázok ku správe: Deň mobility oslávime s Európskymi hrami pre seniorov v záhrade denného stacionára
14.09.2022 - Podujatia

Pozývame seniorov aj širokú verejnosť na objavovanie Európskych hier do denného stacionára na Plickovej ulici č. 18. Rozhodli sme sa venovať športu práve ku dňu mobility, ktorý je 22.09.2022. V krásnom areáli denného stacionára bude možnosť zahrať si rôzne netradičné hry. V stručnosti Vám predstavíme pár hier, ktoré budú súčasťou doobedného programu. Hra boccia umožňuje zažiť naozajstné športové súťaženie ľuďom, ktorí sa žiadnemu inému športu venovať nemôžu. Jedná sa o nenáročnú hru v ktorej si precvičíte zručnosť hodu a koncentráciu.
Kroket je obľúbený šport, podobný golfu. Rozdiel je len v tom, že šport sa hrá na menšie bránky, ktoré sú umiestnené v trávniku.

Netradičnou záhradnou hrou je cornhole, kde je úlohou hráča hádzať vrecúška na dosku a počítať si body. Táto hra má veľmi jednoduché pravidlá.

Nebude chýbať ani šport nordic walking. Pre účastníkov podujatia budú k dispozícii nordic walking palice a tiež inštruktáž k športu.

Podrobnosti k programu. Začiatok registrácie tímov a prípadne jednotlivcov začína od 09:00 hod. a bude trvať do 09:30 hod. Hranie hier začína od 09:30 hod, podujatie bude trvať približne do 12:00 hod.
Projekt sa realizuje vďaka podpore Nadácii EPH. Podujatie organizuje mestská časť Rača v spolupráci s občianskym združením Seniori v pohybe.

Tešíme sa na Vás!