DHZ/DHZO Bratislava-Rača pomáha v čase pandémie

Obrázok ku správe: DHZ/DHZO Bratislava-Rača pomáha v čase pandémie
23.03.2020 - Služby

Ďakujeme Dobrovoľnému hasičskému zboru obce Bratislava-Rača za ich pomoc. Veríme, že aj vďaka ich práci sa nám podarí zvládnuť túto situáciu.

Dovoz liekov či nákupu

Dobrovoľní hasiči pravidelne pomáhajú seniorom s nákupmi. Stále platí, že seniori sú najohrozenejšom skupinou a práve preto im hasiči v ochranných pomôckach a za dodržania všetkých hygienických opatrení pomáhajú priniesť lieky, nákup, či distribuujú rúška.

Hasiči rozvážajú nákupy pre seniorov

Hliadkovanie

Každý deň hasiči hliadkujú v Rači - kontrolujú, či sú gastro prevádzky a bufety zatvorené a upozorňujú nezodpevedných občanov, ktorí nemajú rúška a nedodržiavajú odporúčania Úradu verejného zdravotníctva.

Hasiči kontrolujú dodržiavanie opatrení

Lepenie a schránkovanie oznamov

Informovať je dôležité, a keďže si Mestská časť uvedomuje, že nie všetci sledujú webstránku a Facebook MČ Bratislava-Rača, dobrovoľní hasiči nám pomáhajú schránkovať letáky, oznamy a upozornenia. Takto lepia nálepky s upozornením na nosenie rúšok po bytových domoch v celej Rači.

IMG-20200322-WA0025

Ďakujeme DHZ/DHZO Bratislava-Rača za ich pomoc. Ak ich niekde uvidíte, prosím, rešpektujte ich pokyny, robia to pre zdravie vás, aj všetkých ostatných. Ďakujeme.