Divadelný pondelok: Sklenený zverinec

Obrázok ku správe: Divadelný pondelok: Sklenený zverinec
09.05.2018 - Podujatia

MČ Bratislava-Rača a BIELE DIVADLO pre Vás pri príležitosti Divadelného pondelka pripravili predstavenie Sklenený zverinec 14. mája o 19.00 hod v NKD.
Slávnu hru Sklenený zverinec napísal v roku 1945 americký autor Tennessee Williams. Hra je autorovou spomienkou, ktorá sa odohráva v priemernom americkom byte, kde spolu bývajú syn Tom, dcéra Laura a ich matka Amanda. Ich vzájomné spolužitie však nie je vôbec jednoduché vďaka ich panovačnej matke, ktorá svojim deťom neustále diktuje každú chvíľu ich života.

Tom pracuje ako skladník v obchodnom dome a preto, aby uživil rodinu obetuje všetky svoje sny a túžby spoznávať svet a dobrodružstvo. Laura, ktorá ostala po ťažkej chorobe zmrzačená sa uzavrela do seba a nachádza útechu len vo svojej zbierke sklenených zvieratiek, ktoré pre ňu znamenajú celý svet. Uzavretý život postáv sa postupne vzďaľuje od reálneho sveta a každý z nich si vo svojom vnútri vytvára svoj vlastný svet. Všetko sa ešte skomplikuje, keď si Amanda, pre dobro svojej dcéry, zaumieni nájsť pre Lauru manžela. Rodina však nebola pripravená na príchod niekoho, kto pochádza z reálneho sveta.
 
Nemecký kultúrny dom, Barónka 3, Bratislava-Rača
14.5.2018, 19.00 h, vstupné: 4,00 €
Predpredaj MÚ Rača, Kubačova 21, kanc.č.8, dana.olvecka@raca.sk.
Predaj vstupeniek aj priamo v deň konania predstavenia.
 

Súbory na stiahnutie