Divadielko Stratená zima

Obrázok ku správe: Divadielko Stratená zima
17.12.2018 - Podujatia

Interaktívne divadielko Šašo FIFO a priatelia v rámci celoslovenského turné 2019 vystúpi s novým predstavením „Stratená zima“ 17. januára o 17:00 hod v NKD. Po úspešnom predstavení „Fifo, Vierka a začarované prasiatko“ sme pripravili na zimné obdobie nové hudobno – dramatické a interaktívne divadielko s názvom „Stratená zima“. Obsahuje originálne piesne z dielne autorky Vierky Šustekovej a krásne veľké bábky z dielne Kristíny Hroznovej, ktoré zastávajú postavy priateľov. Dej je pútavý, a zároveň poučný, kde autori vo svojich originálnych príbehoch dbajú na priateľstvo a nezištnú pomoc druhým. Zaznejú piesne: Abeceda, Čarovná kniha, Počítame, Farby, Fifo a Vierka, Hop, Plávam, Kikirík, Mrazík a Raz dva tri.
 
Zlý škriatok Špinko sa rozhodne pomstiť Vierke, Fifovi a hlavne deťom, ktoré zachránili prasiatko Kvík. Uväzní pani Zimu na hrade na Severnom póle. V celej Fifolandii zostane ešte v novembri 25 stupňov a slnečno. Zima nie a nie prísť. Vyzerá to, že miesto zimy prišlo ďalšie leto. Fifo a Vierka to však nemôžu nechať tak a preto spoločne s deťmi, Králikom Borisom, Kapríkom Emilom a Kohútikom Andrejom sa rozhodnú vyslobodiť pani zimu a tak zachrániť toto krásne obdobie. Zopakujú si abecedu, farby a čísla. Či sa im to podarí a ako to vyriešia sa dozviete na predstavení.
 
Dramaturgická spolupráca: Mgr. Art. Laura Nemečkayová
Autori: Martin Filip a Vierka Šusteková
Hudba, piesne: Vierka Šusteková
Bábky: Kristína Hroznová
Zvuk: Peter Kavický
 
Po predstavení bude predaj novej rozprávkovej knihy „Fifo, Vierka a začarované prasiatko“. Samozrejme autogramiáda a fotenie.
 
Nemecký kultúrny dom, Barónka 3, Bratislava-Rača
17.1.2018, 17.00 h, vstupné: 5,00 €
Predpredaj lístkov na Miestnom úrade Kubačova 21, Rača, kancelária č. 8. Predaj aj priamo v deň konania predstavenia. Kontakt a rezervácie: 02/49112472, dana.olvecka@raca.sk.


Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Rača si Vás dovoľuje upozorniť, že zo spoločenských, kultúrnych a športových akcií organizovaných mestskou časťou sú vyhotovované zvukové a obrazové záznamy a fotografie, ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách mestskej časti.
Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzická osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na adrese webového sídla, na adrese oficiálnych stránok sociálnych sietí mestskej časti Bratislava-Rača a v periodiku Račiansky výber, výlučne za účelom prezentácie alebo poskytnutia informácií o podujatiach, v súlade s § 12 ods. 3 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov.