Haló z račianskej knižnice! - spisovateľka Gabriela Futová

Obrázok ku správe: Haló z račianskej knižnice!  - spisovateľka Gabriela Futová
31.03.2021 - Kultúra

Mestská časť vás aj v mesiaci apríl pozýva na svoje online podujatie z knižnice. V podujatí Haló z račianskej knižnice sa vám 7. apríla o 17.00 hod predstavia lektorka Katka Kosánová, spisovateľka Gabriela Futová a bábkoherečka Jaja s jej kamarátom nezbedným kuraťom. Naše stretnutia so spisovateľmi a ilustrátormi pre deti sa rozbehli a my vás opäť privítame online v račianskej knižnici. Veríme, že ste zdraví a veselí!


Na začiatku si v tvorivých dielňach vyrobíme niečo zaujímavé s Katkou a navštívi nás aj bábkoherečka Jaja s jej kamarátom nezbedným kuraťom.


Stretnutie bude venované obľúbenej slovenskej spisovateľke Gabriele Futovej, ktorá už 20 rokov píše veselé knihy pre deti. Ako sa má a čo nové chystá sa dozviete v ďalšej časti vysielania dňa 7.4.

Nejdem a basta!

Teší sa na vás Katka a Gabika, ktorá vám prečíta z knihy Nejdem a basta! Prečo sa Evke nechce chodiť do školy a čo ju tam nakoniec priláka? Spojte sa s nami online a vypočujte si rozhovor a úryvok z knihy!
"Myslím si, že deti, ktoré chcú čítať, chcú čítať niečo, čo ich strhne. Chcú sa trochu báť, chcú sa zabávať, chcú mať pocit, že spisovateľ píše o nich, skrátka chcú sa dať strhnúť príbehom tak, že zabudnú, že čítajú."
Gabriela Gutová

Gabriela Futová (1971) vždy rada písala a preto sa rozhodla študovať žurnalistiku. Novinárčina však nebola pre ňu tou pravou voľbou. Svoje miesto, a to veľmi úspešne, si našla pri písaní knižiek pre deti a mládež. Pracovala ako knihovníčka a metodička pre prácu s deťmi a mládežou v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. Už počas materskej dovolenky vymyslela príbeh pre svoje deti. V roku 2000 debutovala knihou Naša mama je bosorka! Po nej nasledovali ďalšie príbehy, v ktorých sa fantastické príbehy a predstavy striedajú s reálnymi problémami súčasných detí.

Pošlite svoje vytvorené dielka na medialne@raca.sk budú zverejnené na FB Rača a v mesačníku Račiansky výber.

Haló z račianskej knižnice môžete sledovať na Facebook profile MČ Rača, v podujatí Haló z račianskej knižnice - spisovateľka Gabriela Futová a na Youtube – Mestská časť Bratislava – Rača.
 
Tešíme sa na vás!

Autor článku: Dana Ölvecká