Hľadajú sa nové Vŕby !

Obrázok ku správe: Hľadajú sa nové Vŕby !
30.07.2018 - Oznamy

Dobrovoľnícka skupina Vŕba sa venuje onkologicky chorým pacientom v Onkologickom ústave sv. Alžbety a v Národnom onkologickom ústave, kde chorých navštevujú ľudia ochotní venovať im časť svojho voľného času, svojej energie i milé slovo.

Čo konkrétne dobrovoľníci a dobrovoľníčky robia? Raz za týždeň v daný deň pravidelne prichádzajú do jedného z ústavov a realizujú rôzne činnosti. 
V poobedných hodinách niektorí navštevujú hospitalizovaných pacientov a ponúkajú im možnosť zahrať si spoločenské hry,  vedú tvorivé dielne alebo len tak stráviť spolu čas pri rozhovore, či v tichu. (Infostrentnutie 15.10. 2018)
Ďalšia aktivita je vhodná pre ľudí, ktorí majú čas hlavne doobeda. Je to činnosť roznášania káv a čajov pacientom, ktorí čakajú na vyšetrenia pred ambulanciami. Takto im svojou prítomnosťou a dobrou kávou vedia spríjemniť chvíle dlhého čakania. (Infostretnutie 6.9. 2018)
DS Vŕba pravidelne prijíma nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, a tak dopĺňa svoje rady. Ak by Vás táto dobrovoľnícka ponuka zaujala, prečítajte si nasledujúce podmienky, ktoré je nutné spĺňať a kontaktujte koordinátorku dobrovoľníkov:
 
minimálny vek: 20 rokov
dostatok voľného času – max. 3 hodiny týždenne na pravidelnej báze
záujemca/kyňa netrpí onkologickým a iným chronickým ochorením
účasť na celodennom školení v sobotu (27.10.2018 -platí len pre uchádzačov o sprevádzanie)
účasť na školení (13.9  od17:00-19:00 – platí pre uchádzačov o službu roznášania káv a čajov)
záujemca/kyňa v minulosti netrpel onkologickým a iným chronickým ochorením (pri podávaní nápojov neplatí)
záujemca/kyňa ani nikto z jeho blízkych príbuzných a známych netrpí žiadnym vážnym chronickým ochorením
v priebehu posledných 2-3 rokov nezomrel nikto z blízkych príbuzných a známych záujemcu/kyne
Ak Vás niektorá z dobrovoľnických ponúk zaujala, pozývame Vás na INFOSTRETNUTIA do zasadačky Onkologického ústavu sv. Alžbety, Heydukova 10, Bratislava :
Služba roznášania káv a čajov : INFOSTRETNUTIE 6.9 o 17:30
Sprevádzanie hospitalizovaných pacientov: INFOSTRETNUTIE 15.10. o 17.10
 
V prípade záujmu o dobrovoľníctvo kontaktujte prosím koordinátorku dobrovoľníkov na: koordinatorka@dsvrba.sk alebo na telefónnom čísle 0948 100 539.  Viac informácii o našej činnosti nájdete na stránke www.dsvrba.sk.