IV. špacírka po račanských pivnicách

Obrázok ku správe: IV. špacírka po račanských pivnicách
02.06.2020 - Podujatia

IV. špacírka po račanských pivnicách sa uskutoční 26. a 27. júna od 14:00 do 21:00. Na základe pokynov a uvolnení zo strany Úradu vlády a hlavneho hygienika SR vás Račiansky vinohradnícky spolok a OZ Terroir Rača pozývajú na  IV. Špacírku po račanských pivnicách.

Prosíme všetkých účastníkov o dodržiavanie aktuálnych nariadení podľa pandemickej situácie.

Po veľmi dobrých ohlasoch z predošlých úspešných troch ročníkov Špacírky po račanských pivnicách a minuloročného II. Adventu po račanskych pivnicách vám miestni vinári opäť priblížia jedinečnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvú vás do priestorov, kde sa víno dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianské podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Systém akcie sa nemení - každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v počte 40 kusov po 0,25 € v celkovej hodnote 10,- €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami jednotlivých pivníc.

Upozorňujeme návštevníkov, že na piatkovy termín je iná vstupenka a aj na sobotu je farebne odlíšená vstupenka.

Vstupenky sa dajú objednať v predstihu na:

info@rvspolok.sk,
0918 984 921,
www.wisomm.com,

resp. budú sa dať zákúpiť osobne po 17. 6. 2020 v týchto prevádzkach: Račianska vinotéka, Vinohradníctvo a Vinárstvo Miloš Máťuš a Vinárstvo Pavol Chvostek.

Do tohto ročníka sa podarilo zaradiť 20 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 25 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohoto jedinečného podujatia sa mení, jedna vec, pozitívna pre návštěvníka.  A to tá, že všetky flaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke budú označené garančnou známkou „Garancia pôvodu Terroir Rača - Víno výlučne z račianských viníc“. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Okrem návštevy po jednotlivých pivniciach budú mať účastníci akcie možnosť navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili túto akciu:

Reštaurácia Sedmička
Reštaurácia Jennyv
Reštaurácia Račiansky dvor
Reštaurácia LOZANO
Hotel a Reštaurácia BIVIO
Záhradná reštaurácia Šinweg
 
Svoje pivnice otvoria títo vínári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, Miloš Máťuš a Peter Stovíček

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré  tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače - Róbert Witkovský (Pivnica Hotela Bivio), Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica), Rodinné vinárstvo Peter Fiala s rodinou (Prešovňa Pala Chvosteka), Združenie Vinice Thál (Nádvorie Vinárstva Chvostek), František Krajčirovič (Pivnica Rodiny Luknárovej).
 
Cena vstupenky 20,- €


VSTUPENKA

V cene vstupenky 20,- € je degustačný pohár s ryskou 0,02 l, sprievodca degustátora s mapou, náramok určený na konkrétny deň (na každý deň s iným farebným odlíšením) štartovací balíček, pozostávajúci z 40 žetónov, každý v hodnote 0,25,- € (spolu v sume 10,- €). 

Kapsičky budú farebne odlíšené podľa dennej vstupenky:
 "bledohnedá" s čiernou výšivkou (piatok)
 "modrošedá" so žltou výšivkou (sobota)

DEGUSTÁCIA

Za jednu degustačnú vzorku s objemom 0,02 l sa vinárovi odovzdá jeden degustačný žetón. Výnimkou budú prírodne sladké vína z kategórie „slamové, ľadové a hrozienkový výber“ a vzácne červené rodinné cuveé, kde sa za ich degustáciu odovzdá väčší počet žetónov (max však štyri).

Vyzdvihnutie online objednaných vstupeniek cez spoločnosť Wisomm a cez info@rvspolok.sk si bude možné od 17. 6. 2020 osobne v Račianskej vinotéke (online objednávky) streda - nedeľa 17:00-20:00 hod. Samozrejmosťou je aj osobné zakúpenie vstupenky bez predošlého objednania.

Vstupenky sa budú dať zakúpiť osobne aj vo Vinohradníctve a Vinárstve Miloš Máťuš na Detvianskej ul.33 a vo Vinárstve Pavol Chvostek na Alstrovej ul. 57 až do termínu podujatia resp vypredania vstupeniek.   

Upozorňujeme, že počet vstupeniek je limitovaný - piatok 400 vstupeniek a na sobotu  550 vstupeniek.