Klub pozemného hokeja Rača


O postupe rozhodol jediný gól ( KPH Rača muži – v I. českej halovej lige.)

Muži KPH Rača ukončili halovú časť sezóny 2017/2018  úspešne. Po troch sezónach, čo sú súčasťou Českej extraligy vo vonkajšej časti, tento rok skúsili aj českú halovú ligu. Podľa pravidiel museli začať úplne od začiatku, a tak hrali tento rok II. českú ligu. Cieľom  KPH Rača bolo samozrejme postúpiť, čo sa im aj podarilo. To znamená, že budúci rok si zahrajú už I. českú ligu.

Nie všetko však išlo podľa plánov, aj keď sezónu ukončili so 7 výhrami a jednou prehrou. Liga sa hrala systémom každý s každým, vždy dva zápasy za deň cez víkendy. Po hlavnej časti ligy prišli na rad boje o umiestnenie. Do nich boli započítavané aj výsledky zápasov zo základnej skupiny.

Na prvý dvojzápas v lige  Račania nastúpili bez brankára, pretože obom brankárom zabránila choroba vycestovať. Aj napriek tomu si s nepriazňou nominácie dokázali naši chlapci poradiť a doniesť domov 6 bodov. Druhý dvojzápas tiež sprevádzali komplikácie v nominácií. Tentokrát nemohli vycestovať všetci hráči, pretože v rovnakom čase sa konal aj prípravný turnaj reprezentácie, kde mala KPH Rača, ako najväčší klub na Slovensku až 7 hráčov zo základu. To je značné oslabenie, keď v hale môže tím nastúpiť maximálne s dvanástimi hráčmi. Napriek tomu dokázali hráči KPH Rača zvíťaziť a pripísať si do tabuľky ďalších šesť bodov. V predposlednom kole nastúpili Račania v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke proti dovtedy tiež neporazenému tímu HC Bohemians Praha. I tu dokázali hráči svoje kvality a tiež zvíťazili. Pred posledným zápasom, tak už bolo jasné, že si KPH Rača zahrá o postup do vyššej ligy.

Ich súperom sa stali opäť hráči HC Bohemians Praha. Tu prišla prvá prehra sezóny v pomere 5:4, ale keďže do celkového skóre sa započítaval aj zápas zo základnej časti, ktorý Račania vyhrali 5:3, tak sa na konci mohli radovať z postupu do vyššej ligy muži z KPH Rača.

Michal Romanec


EuroHockey Indoor Club Challenge I
Moravske Toplice (Slo)
 
V dňoch 23.-25.2.2018 sa družstvo žien zúčastní pohára majstrov v Slovinskom meste Moravské Toplice.
V ťažkej skupine sa KPH Rača postupne stretne s Bulharkami, domácimi Slovinkami a nakoniec so silnými Švédkami.
Na turnaji sa predstavia ešte zástupkyne krajín z Turecka, Portugalska, Walesu a Talianska, takže kvalita turnaja bude ozaj vysoká.
„Sme si vedomí síl ostatných družstiev, ale určite nejdeme s porazeneckou náladou a chceli by sme sa pobiť o dobré výsledky a pri troške šťastia aj prekvapiť. Máme mladý tím, ktorý potrebuje hrať práve takéto ťažké zápasy, aby sme do budúcna mali dostatok skúseností. Kostru tímu tvoria hráčky z reprezentácie, ktoré sa predstavili na nedávnych ME tiež v Slovinsku. Tu sme potrebovali čas na regeneráciu, doliečenie si zranení a rôznych šrámov, takže, kým ostatné družstvá boli v plnej príprave, my sme sa museli dať zdravotne do poriadku...
Nakoľko to ovplyvní tím uvidíme, faktom je, že už sme opäť v plnom nasadení a pripravujeme sa na PEM,“ zhodnotil tréner Martin Čavoš.

Celý rospis a výsledky nájdete na:
https://eurohockey.altiusrt.com/competitions/94

Zostava hráčok KPH Rača:
Daniela Šutovská (GK)
Natália Fondrková
Lenka Kramplová
Dominika Závodská
Elena Karkalíková
Barbora Krč-Jediná
Dominika Chebenová (C)
Šarlota Medvíková
Barbora Pucherová

kph rača ženyPozemní hokejisti Rače do 14 rokov obhájili titul majstra Slovenska v halovom hokeji
 
Pred posledným kolom v Šenkviciach ich ale čakala neľahká situácia. S domácim družstvom sa delili o prvú priečku s rovnakým počtom bodov. Na zisk titulu potrebovali plný bodový zisk proti obom nadchádzajúcim súperom.
 
To sa im aj podarilo! Najprv porazili Šenkvice v ťažkom súboji 3:1 a následne potvrdili svoj nárok na trón tesnou výhrou nad Zlatými Moravcami 4:3.
 
Počas celej halovej sezóny sa hrači priravovali svedomito a snažili sa na tréningu tak, aby boli úspešní. Nie vždy sa to podarilo, ale posledným kolom to vyvrcholilo a štastie sa priklonilo na našu stranu. Tesné výsledky nám ukazujú, že musíme zapracovať na krízových situáciach. Veľká vďaka všetkým hráčom za ich úslie a nasadenie. 
 
Na záver halovej sezóny odcestovali naši hráči na turnaj do Poľska, kde máme tie najvyššie ciele. Následne začneme prípravu na vonkajšiu sezónu. Držte nám palce, aby sme aj tam dosiahli čo najlepšie umiestnenie.

kph rača