Kto sa skrýva za týmto skvelým nápadom?

Obrázok ku správe: Kto sa skrýva za týmto skvelým nápadom?
17.05.2017 - Služby

Upratané okolie Polygrafického učilišťa, namaľované zábradlie popri hlavnom ťahu do Rače, skrášlený areál pozemného hokeja a najnovšie krásne namaľované schody pri OC Račan, to a veľa iného pripravila a zorganizovala Račanka Daniela Mýtna. Jednoducho chcela, aby Rača bola krajším miestom pre život nás všetkých. Daniela Mýtna sa rozhodla, že chce a dokáže Raču v niektorých miestach skrášliť a napísala list starostovi, kde objasnila svoje plány. „Na moje prekvapenie sa mi z úradu veľmi rýchlo ozvali a dohodli sme sa, že to skúsime. Starosta našu iniciatívu uvítal a pani Jusková – vedúca oddelenia životného prostredia nám fandí, vychádza nám fantasticky v ústrety, poradí, vybaví, čo potrebujeme. Sadli sme si aj ľudsky a zatiaľ všetko klape na jednotku,“ hodnotí Daniela spoluprácu s miestnym úradom. 

Jej dobrovoľnícka skupina má veľa plánov, ktoré chcú v Rači zrealizovať, napríklad namaľovať tržnicu alebo zopár vtipných malieb na chodníku, v priestore pred kultúrnym strediskom Žarnovická by chceli urobiť ľudské človeče, bludisko a iné hry, vysadiť kvety a mnoho iného. 

„Myslím si, že veľa ľudí má dobré nápady, ale o takejto možnosti nevie. Rača by hneď inak vyzerala, ak by sa pridali viacerí, veď starosta nemôže byť všade. Ľudia sami najlepšie vedia, čo treba urobiť v okolí ich bydliska a po dohode s MÚ im môže byť materiál preplatený, prípadne aj nejaké brigádnické hodiny,“ myslí si Daniela, ktorá však žiadnu z týchto aktivít nerobí pre peniaze. „Nás to fakt baví, veľa sa pri tom nasmejeme a hlavne, na konci vidíme výsledok. Ideme domov síce unavení, ale spokojní. Je to určite lepšie ako sedieť pri televízii.“