Kultúrne leto sa blíži ku koncu

Obrázok ku správe: Kultúrne leto sa blíži ku koncu
08.08.2017 - Podujatia

Pomaly sa blíži koniec leta a s ním aj záver Kultúrneho leta 2017. Tohtoročné račianske kultúrne leto vyvrcholí v nedeľu 27. 8. 2017 od 17 do 22 hodiny v amfiteátri v Knižkovej doline.

PROGRAM ZÁVERU KULTÚRNEHO LETA 2017:
 
Amfiteáter- Knižkova dolina
27.8.2017, nedeľa, 17.00 – 22.00 h
Divadlo pod hviezdami... 

17.00  Divadlo Žihadlo: „APAČI PAPÁČI“
Starý indiánsky príbeh o priateľstve mladej indiánky a mladého indiána vyrozpráva starý indiánsky duch Potato - potato....rozprávka s vôňou indiánskej kuchyne a rytmami indiánskych bubnov....

18.30 Divadlo J.U.R.T.A: „Dora z Jura“
Hra na motívy klasickej audiorozprávky pre deti aj dospelých od Ivana Stanislava.
Príbeh o naozaj hlúpej Dore, jej blaženej nevedomosti, šťastí v nešťastí a o jej mužovi Mišovi, ktorý to s ňou naozaj nemá ľahké. V rozprávke nechýbajú ani zbojníci a známy výrok “Oči jasajú a duša…páli”.

20.00  DIVADLO NA HAMBÁLKU: „Vietor v korunách sasafrasu“
Bláznivá westernová komédia R. de Obaldiho vám rozprúdi krv v žilách. Celý dej sa točí okolo rodiny Johna Emeryho Rockefellera z Kentucky a lekára Williama Butlera, ktorý je u nich ako doma. Stratený syn, nemanželská dcéra ľahších mravov či obliehanie indiánmi sú problémy, s ktorými sa musia hlavní protagonisti popasovať. Najnebezpečnejšie však je, keď začujú vietor v korunách sasafrasu, predzvesť útoku indiánov... Vznikajú tak komické situácie, ktoré sú zárukou dobrej zábavy.

Sprievodný program: 
Tvorivé „rozprávkové“ dielne a maľovanie na tvár, skákací hrad. 
Pukance a cukrová vata.

Na podujatia v rámci kultúrneho leta vstup voľný.
 
Zmena programu vyhradená!

 
Otvorenie Kultúrneho leta 2017
30.6.2017, Amfiteáter Knižkova dolina
17.00  – Divadlo HAAF „Takto to je“
18.30  -  Ascalona (country skupina)
20.00 – Bukasový masív
21.30 – Premietanie filmu „Tajný život maznáčikov“

Začíname o 17.00 h s hudobno-divadelným predstavením pre najmenších. Divadlo HAF prichádza s interaktívnym programom „Takto to je“, kde sa nesedí, ale tancuje. Ori a Zori naučia deti  ako rozlišovať tance, ale v prvom rade sa bude súťažiť a tancovať. O 18.30 h rozprúdi svojimi country melódiami náladu topoľčianska hudobná skupina Ascalona. Milovníci legendárnej kapely Bukasový masív sa môžu tešiť na ich vystúpenie o 20.00 h. Večer zakončíme o 21.30 h premietaním celovečerného animovaného rodinného filmu USA,  určeného pre všetky vekové kategórie, „Tajný život maznáčikov“. Týmto oficiálne odštartujeme Letné kino Rača, ktoré bude premietať každý piatok počas mesiacov júl - august (okrem 28. 7. 2017).
Pod taktovkou agentúry Prima budú pre deti prichystané aj nafukovadlá, tvorivé „ rozprávkové“ dielne a maľovanie na tvár. O občerstvenie sa postará novootvorený bufet v priestoroch amfiteátra, ale bude pripravený aj stánkový predaj (cigánska, kofola, pivo, pukance a cukrová vata).

Vstup je voľný! Tešíme sa na Vás!

pivovar u ábela
Pohostenie si pre vás pripravil nový pivovar v Rači "U Ábela". Má pre vás pripravené 4 vybrané špeciálne, nefiltrované a nepasterizované pivá, uvarené v Pivovari U Ábela (ompr, hepa, cigorka a racisdorfer). 
 

PROGRAM LETNÉHO KINA 2017!


letne kino Letné kino 2017

 

Súbory na stiahnutie