LINKA 7 SA PREDLŽUJE AŽ DO RAČE

Obrázok ku správe: LINKA 7 SA PREDLŽUJE AŽ DO RAČE
11.09.2019 - Oznamy

Dobrá správa pre Raču. Od pondelka 16. septembra Dopravný podnik Bratislava predlžuje v rannej špičke linku 7 až na konečnú Komisárky.

Ako Dopravný podnik (DPB) sľúbil pri zmenách na začiatku septembra, prevádzku liniek 3 a 7 denne sledovali a vyhodnocovali aj vrátane vašich podnetov. Návrat cestujúcich do MHD po prázdninách bol v Rači výraznejší, než ukazovali prepravné prieskumy a výpočty.

"Za nedostatočnú prepravnú kapacitu v úseku medzi Račou a Vinohradmi a za problematické cestovanie počas dvoch týždňov sa ospravedlňujeme," napísal DPB na svojom Facebooku

Nová trasa linky 7️⃣ bude Rača, Komisárky - Hlavná stanica, popoludní naďalej ŽST Vinohrady - Hlavná stanica. Linka obslúži štyri významné prestupné terminály a to ŽST Vinohrady, Račianske mýto, Blumentál a Hlavnú stanicu.

Aj Mestskú časť Bratislava-Rača teší záujem obyvateľov a návštevníkov o hromadnú dopravu na tejto radiále a ďakuje DPB za posilnenie spojov.

"Na trase linky 7 sa v rannej špičke bude nachádzať spolu až 17 vozidiel a prepravná kapacita vzrastie o vyše 60 %. Interval medzi spojmi na celej dĺžke bude 120 sekúnd. Týmto krokom sa  tak zároveň skráti čakanie na najbližší spoj," doplnil DPB.