Máme výsledky ankety týkajúce sa budúceho obsahu Koloničovej kúrie

Obrázok ku správe: Máme výsledky ankety týkajúce sa budúceho obsahu Koloničovej kúrie
22.11.2019 - Kultúra

18.10. bola ukončená anketa, v ktorej sa mali občania vyjadriť, aký kultúrno-spoločenský obsah by si priali v Koloničovej kúrii po jej obnovení.  

Už vieme, čo si Račania prajú v Koloničovej kúrii

 

Mestská časť Bratislava Rača 18. októbra 2019 po viac ako mesiaci ukončila anketu, prostredníctvom ktorej zbierala podnety pre budúce využitie historickej pamiatky Koloničovej kúrie. Do ankety sa zapojilo celkovo 63 respondentov. 

 

Viac ako tretina respondentov si myslí, že Koloničovu kúriu by oživili kultúrne podujatia - koncerty, tanečné zábavy, či kino. Viacerí navrhovali zriadenie múzea alebo galérie, prípadne informačného centra. Tretine respondentov chýba v Rači miesto, ktoré návštevníkom ukáže jej históriu. 30% respondentov si myslí, že hracie priestory, detské krúžky a aktivity cielené pre rodiny s deťmi by tento priestor obohatili najviac. Záujem je aj o gastro - vinotéku či kaviareň, ktoré by boli otvorené aj do neskorších hodín, záujem je o kurzy varenia či vinárstva.
Vzdelávanie má v kúrii miesto podľa 19% ľudí. Podľa 16% respondentov by toto miesto malo slúžiť na multigeneračné aktivity či rôzne stretnutia.

 

Okrem ankety zisťovala MČ názory a nápady obyvateľov aj prostredníctvom diskusie na komentovanej prehliadke kúrie počas Vinobrania, individuálnymi rozhovormi so zástupcami spolkov a dotknutými nájomcami v kúrii a vlastníkmi objektov v okolí. Do plánovania sa zapojili aj žiaci a žiačky ZŠ Hubeného.

 

Všetky získané podnety budú v čo najväčšej možnej miere zapracované do projektu obnovy pamiatky, s ktorým sa bude uchádzať o financovanie z rôznych zdrojov. Odborne spracované výsledky spoločného plánovania nájdete onedlho na webových stránkach mestskej časti.
 


Dominika Belanská