Na Jurkovičovej ulici pribudli nové parkovacie miesta

Obrázok ku správe: Na Jurkovičovej ulici pribudli nové parkovacie miesta
03.05.2018 - Oznamy

Začiatkom roku sa starosta Rače Peter Pilinský stretol s obyvateľmi bytových domov na Mudrochovej a Plickovej ulici a spoločne riešili ako zvýšiť parkovacie kapacity v tejto oblasti. Obyvatelia bytových domov na Mudrochovej a Plickovej ulici riešili zlú situáciu s parkovaním v blízkosti ich domov konštruktívne. "Som rád, že sa mnou prišli. Spoločne sme zrealizovali nápad, ako v tejto oblasti, kde je takmer nemožné zaparkovať po piatej večer, pridať približne 20 ďalších priečnych aj pozdĺžnych parkovacích miest," povedal starosta Pilinský.

Návrh na nové parkovacie miesta na Jurkovičovej ulici následne prejednali pracovníci miestneho úradu na dopravnej komisii a keďže inšpektorát nemal s touto verziou žiaden problém, došlo začiatkom mája k vyznačeniu nových miest. Tie vznikli na úseku chodníka, kde to šírka dovoľovala, a tiež s prihliadnutím na skutočnosť, že chodník vedie aj po druhej strane Jurkovičovej ulice. 
jurkovicova_1

Nový povrch v týchto dňoch dostáva parkovisko pred Domovom sociálnych služieb na ulici Pri vinohradoch, ktoré spolu s cestou popred DSS rekonštruuje vo svojej réžii mestská časť Rača. Premávka a prejazd áut cez opravovaný úsek je síce spomalený, ale s malým strpením sa dostanú k svojim domom aj obyvatelia Karpatského námestia. Za trpezlivosť vám ďakujeme!

dss