Na školách a škôlkach sa plánujú viaceré rekonštrukcie, opravia sa ploty, elektro a pribudne výťah pre zdravotne znevýhodnené deti

Obrázok ku správe: Na školách a škôlkach sa plánujú viaceré rekonštrukcie, opravia sa ploty, elektro a pribudne výťah pre zdravotne znevýhodnené deti
02.07.2018 - Oznamy

Akonáhle sa za deťmi zavrú dvere na školách a škôlkach v Rači, začnú sa na budovách vykonávať rôzne opravy a rekonštrukcie, ktoré nemožno robiť za plnej prevádzky. Letné mesiace od začiatku až do konca teda mestská časť Rača už klasicky využíva vylepšenie prostredia pre deti a inak tomu nebude ani tentokrát, pričom toto leto sú naplánované aj väčšie rekonštrukcie.
Počas prázdnin sa opravia chodníky a terasy v materských školách Tbiliská a Pri Šajbách, na Tbiliskej sa tiež vymení PVC podlaha a vymaľuje jedna trieda po zatečení. Ďalej sa zrekonštruuje vstupná hala v materskej škole Cyprichova, kde sa tiež opraví aj plot. Nebezpečne nakláňajúci plot sa opraví aj okolo materskej školy Barónka. Samospráva má v úmysle zrekonštruovať aj posuvnú predelovú stenu v škôlke Gelnická. 

Práce väčšieho rozsahu sa budú vykonávať na oboch račianskych základných školách. Na ZŠ Hubeného sa kompletne vymení elektroinštalácia v kuchyni a na druhej škole – ZŠ Tbiliská zase dôjde k výmene vzduchotechniky v kuchyni. Na Tbiliskej samospráva  zároveň postupne realizuje zámer umiestniť výťah pre imobilných a zdravotne znevýhodnené deti. Projektová dokumentácia pre stavebné konanie je hotová, v súčasnosti mestská časť čaká na vyjadrenia ostatných orgánov. Po ich obdržaní by sa práce na osadení výťahu mohli realizovať na jeseň tohto roku.