Na Vinobraní uvidíme aj atrakciu a pokus o svetový rekord

Obrázok ku správe: Na Vinobraní uvidíme aj atrakciu a pokus o svetový rekord
10.09.2018 - Oznamy

Na Račianskom vinobraní, ktoré sa začína už tento piatok a potrvá do nedele večera, sme pre vás okrem bohatého programu pripravili aj prekvapenie. V sobotu 15.9.2018 sa v amfiteátri o 18.45 hod. môžete stať svedkami pokusu o svetový rekord v silovo-vytrvalostnom žonglovaní v podaní Milana Roskopfa (59), ktorý je ojedinelým zjavom vo svetovom žonglovaní a okrem troch certifikovaných zápisov v Guinnessovej knihe rekordov je držiteľom viac ako 50-ich svetových rekordov v najrôznejších žonglérskych disciplínach. Tento rodák z Rače sa práve na Račianskom vinobraní pokúsi ako prvý človek na svete zdolať v silovo – vytrvalostnom žonglovaní s tromi 5 kg guľami magickú 100 sekundovú hranicu. Znamená to, že ak Milan vydrží žonglovať 1:40 min, tak to bude v tejto atraktívnej disciplíne nový svetový rekord. Len pre predstavu, za týchto 100 sekúnd urobí 300 nadhodení, čo pri 5 kilogramových guliach predstavuje celkovo nadhodenú hmotnosť 1,5 tony železa!

Milanov pokus o rekord na Račianskom vinobraní sa bude konať priamo pod dohľadom komisárov z renomovanej agentúry Dobrý den z Pelhřimova (ČR) ktorá má oprávnenie na oficiálne certifikovanie netradičných svetových rekordov.
Všetci ste srdečne vítaní!

Kto je Milan Roskopf?

mr_1


Predovšetkým ho preslávili tri gule, z ktorých tie najťažšie spolu vážili 30 kg. Týmto rekordom sa zaradil medzi ojedinelú skupinu rekordmanov na svete, ktorým nebola ochotná uveriť ani samotná Guinnessova kniha rekordov a tak sa tento výkon objavil „iba“ v americkej konkurenčnej publikácii „Believe It or Not!“, kde bol rekord nie len uverejnený v texte,  ale na str. 137 bola pod názvom FANTASTIC FEATS zverejnená celostranová fotografia aj s erbom Rače. Tento erb mal Milan na svojom tričku pri rekordnom žonglovaní s tromi 10 kilogramovými železnými guľami. Stalo sa tak v Mníchove v roku 2006, kedy s guľami vydržal žonglovať 15,8 sekúnd, počas ktorých vykonal presne 51 nadhodení, teda vyhodil do vzduchu viac ako pol tony železa!!! Tento výkon za 12 rokov ešte nikto na zemeguli dodnes neprekonal.

mr_2

Po dosiahnutí tejto méty, gule neskôr experimentálne vymenil za iné predmety a niekoľko rokov sa venoval tzv. bizarnému žonglovaniu, kde si zažongloval s tromi 70 cm sekerami, motorovými pílami, či žongloval viac ako minútu  visiac dolu hlavou, pri ktorom sa nechal do tejto polohy prilepiť sekundovým lepidlom!!!
Vo všetkých disciplínach dosahoval najlepšie svetové výkony alebo ich úspešne atakoval, čím sa radí medzi najuniverzálnejších žonglérov na svete, hoci tvrdí, že konkurovať klasickým cirkusovým virtuózom si v žiadnom prípade netrúfne.
Svoje životné krédo „Žijem aj žonglujem na plné gule“ však do bodky napĺňa.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Rača si Vás dovoľuje upozorniť, že  zo spoločenských, kultúrnych a športových akcií organizovaných mestskou časťou sú vyhotovované zvukové a obrazové záznamy a fotografie, ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách mestskej časti.
Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzická osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na adrese webového sídla, na adrese oficiálnych stránok sociálnych sietí mestskej časti Bratislava-Rača a v periodiku Račiansky výber, výlučne za účelom prezentácie alebo poskytnutia informácií o podujatiach, v súlade s § 12 ods. 3 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov.