Nabitý posledný predvianočný víkend U8 pusiniek s turnajovým víťazstvom v Hustopečiach

Obrázok ku správe: Nabitý posledný predvianočný víkend U8 pusiniek s turnajovým víťazstvom v Hustopečiach
19.12.2018 - Oznamy

V sobotu sme organizovali turnaj v Juri, kde sme si zahrali postupne s MŠK Senec 2:2, potom s FC Petržalkou 12:0 a nakoniec sme prehrali z DAC Dunajská Streda 0:3. Turnaj bol bez vyhodnotenia, aby si deti hlavne zahrali. Mali sme 12 detí a všetci hrali zo Sencom, ktorý sa stále viac zlepšuje, pekný zápas, ale z DAC sme hrali najlepšie, len koncovka s nimi je pre nás problém (výborný brankár). Herne aj útočne sme boli lepší, ale oni pohotoví a chyby trestali. Ale ja hovorím "cesta je dlouhá, stále sa treba učiť". Tak sme sa s DAC odfotili.
V nedeľu bol s chlapcami v Hustopečiach asistent Daniel, ja som bol poobede s poslednými chlapcami na zimnej lige, kde sme prehrali 3:0 so Záhorskou Bystricou (chlapci sú o rok mladší a začali v septembri takže nie zlý výsledok). 

VÝSLEDKY:
FK Rača – FC Hustopeče 6:2 (Gregor, Šimon, Denis, Dominik 2, Alex)
FK Rača – FC Ivančice 6:0 (Gregor 3, Šimon, Palko, Denis)
FK Rača – FC Slovácko A 4:1 (Palko, Gregor 2, Denis)
FK Rača – FC Petržalka Bratislava 5:1 (Palko, Dominik, Gregor 3)
FK Rača – SDM Domino Bratislava 5:1 (Gregor 3, Dominik 2)
FK Rača – FC Slovácko B 2:2 (Gregor 2)

HODNOTENIE TURNAJA:
Vynikajúci turnaj. Veľa futbalu, emócií, krásnych gólov, súbojov. Náš tím U8 sa predstavil vo výbornej forme a zaslúžene na turnaji triumfoval. Od začiatku sme predvádzali nátlakovú a ofenzívnu hru s množstvom gólov a ďalších šancí. Hneď v prvom zápase sme domácich doslova prevalcovali, hádam 10 minút sme ich nepustili ani na vlastnú polovicu. Najlepší zápas. Ďalej by som vyzdvihol súboj s naším tradičným rivalom z SDM Domino. Súper statočne bojoval, podržal ho brankár, ale dnes sme boli proste veľmi hladní po víťazstvách. No a rozhodujúci posledný duel so silnejším Slováckom? Vyspelý súper, tiež všetky zápasy vyhral. Začal lepšie, dobre kombinoval, rýchlo sa ujal vedenia. Veľká pochvala našim, že sa nevzdali a húževnatosťou sme to dotiahli do remízy, ktorá nám stačila. Takéto zápasy presne potrebujeme, aby sme sa konfrontovali s tými najlepšími.

Individuálne by som vyzdvihol najmä štvoricu Gregor za nabombardované góly, Palko za neskutočnú bojovnosť, Dominik za to, že bol stále tam, kde sa niečo dialo, a samozrejme Terezka za jej futbalový rozum, ktorý jej môžeme všetci závidieť. Ale to, že som nespomenul aj ostatných neznamená, že by hrali slabšie, všetci si zaslúžia veľkú pochvalu. Ešte nám chýba trochu viac futbalovej kombinácie, ale na to sa už sústredíme na ďalších tréningoch.

Ďakujem aj rodičom za podporu, odvoz a povzbudzovanie, dúfam, že strávili príjemný futbalový výlet. Poďakovanie patrí aj domácim za pozvanie a dobrú organizáciu turnaja a ešte jedno vďaka môjmu “asistentovi” Paťkovi za celoturnajovú pomoc.

Tréner Daniel Zajko, Pavol Máťuš