Noc múzeí a galérií v CO kryte MDPOH

Obrázok ku správe: Noc múzeí a galérií v CO kryte MDPOH
15.05.2019 - Kultúra

Do CO krytu sa po veľkom úspechu na Bratislavských mestských dňoch vráti unikátna komiksová výstava súčasného komiksu a umenia – KOMA v Bratislave, ktorú prinesie Medzinárodný komiksový festival KOMA z Brna. Výstava sa uskutoční v čase od 15:00 do 23:00 hod. (posledný vstup bude o 22:30). V rámci podujatia Noc múzeí a galérii 2019, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. mája naprieč celým Slovenskom, prispeje svojim kúskom aj Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, ktoré sprístupní svoj tajuplný CO kryt pod Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava.
 
Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.
 
Prikladáme aj kompletný zoznam múzeí a miest (nielen bratislavských), ktoré budete môcť navštíviť počas tohtoročnej Noci múzeí a galérii.
 
Viac info nájdete na bkis.sk

Zdroj foto: Braňo Konečný