Nová aplikácia HRAJ SA

Obrázok ku správe: Nová aplikácia HRAJ SA
19.06.2019 - Oznamy

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko /BKIS/ a MČ Bratislava - Rača ponúkajú zábavnú aplikáciu HRAJ SA, pri ktorej spoznáte historické pamiatky Rače! Mestská časť Rača bola vybraná ako zatiaľ jediná mestská časť Bratislavy na zavedenie bezplatnej mobilnej aplikácie „Hraj sa“, ktorú už BKIS využíva v centre Bratislavy. Pracovníci BKIS spracovali návrh konkrétne pre mestskú časť Rača. Aplikácia HRAJ SA je zábavná mobilná aplikácia, ktorú môžete nájsť v obchode Google  play (android) alebo v App store (iOS). Slúži na hranie a spoznávanie histórie, kultúry alebo orientovania sa v mestskej časti Rača. Hra obsahuje desať stanovíšť, ktoré sú pomerne blízko pri sebe. Prejdenie všetkých trvá asi hodinku. Náročnosť otázok nie je vysoká, oceniť ale treba, že sa hráč isto aj niečo nové naučí.

Po stiahnutí aplikácie a samotnom nainštalovaní sa otvoria vytvorené hry, pre BKIS je  vytvorená hra „Potulky Račou“ , ktorú keď spustíte, tak sa vám zobrazí 10 stanovísk. Začínate kliknutím na prvé stanovisko, mapa vás bude navigovať na správne miesto podľa GPS. Keď ste na mieste s toleranciou +-15 metrov, aplikácia hráčovi sprístupní prvú otázku a ponúkne maximálne 4 možnosti na odpoveď (môžu byť aj viaceré správne). Takto pokračujete na ďalšie stanoviská, až do poslednej, kde dostanete vyhodnotenie podľa počtu správnych odpovedí.  V tomto kroku sa viete odfotiť a následne sa fotografia vygeneruje na dekrét spolu s menom hráča. Výsledok viete zdielať na sociálne siete, a tiež si celý dekrét môžete nechať poslať na email.

Táto varianta využíva GPS jednak na navigáciu ku stanovisku, ale aj na sprístupnenie otázky, keď je hráč na mieste (hra si tým overí, že hráč je naozaj na mieste a ihneď zmení farbu stanoviska na mape aby dala najavo, že sa hráčovi sprístupnila otázka). Ak hráč nepríde dostatočne blízko, neuvidí otázku – je to vhodné pri trasách v exteriéri.
Druhá varianta umožňuje používať QR kódy pre sprístupnenie otázky na stanovisku. K samotnému stanovisku vás môže doviesť GPS(nemusí), ale na  mieste scanujeme QR kód, následne sa vám zobrazí  otázka. – Táto varianta je vhodná aj do interiéru. Hra je v slovenskom jazyku. Šťastnú cestu.

Aplikáciu nájdete TU pre systém iOS alebo TU pre Android.

01  BKIS 2019 red