Nové nariadenie o časoch predaja a prevádzok platí od apríla

Obrázok ku správe: Nové nariadenie o časoch predaja a prevádzok platí od apríla
01.03.2017 - Oznamy

Od 1. apríla 2017 bude platiť nové Všeobecne záväzné nariadenie o časoch predaja v obchode a času prevádzky služieb. Podľa nového VZN prevádzky s pohostinskými službami (vrátane tých s hazardnými hrami a automatmi) môžu byť otvorené od nedele do štvrtka maximálne od 8:00 do 22:00, v piatok a sobotu od 8:00 do 24:00 hodiny. Tanečné zábavy či diskotéky majú určené maximálne prevádzkové hodiny v piatky a soboty od 10:00 do 24:00 hodiny. Letné a záhradné terasy budú mať podľa nových pravidiel povolenú prevádzku každoročne od 1. apríla do 31. októbra (pondelok až nedeľa) v časoch od 10:00 do 22:00 hodiny. Predaj cez okienko a stánky s rýchlym občerstvením budú môcť byť od pondelka do nedele otvorené maximálne od 7:00 do 22:00 hodiny. Prevádzková doba všetkých menovaných zariadení z 31. decembra na 1. januára (Silvester) sa navrhuje bez obmedzenia. 
Bez akýchkoľvek časových obmedzení prevádzkových hodín sa navrhujú čerpacie stanice, ubytovacie zariadenia (hotel), bary nachádzajúce sa na podzemných podlažiach (napr. pivnice), lekárne aj veterinárne služby, rovnako bez časových obmedzení môžu fungovať podniky pre uzatvorenú spoločnosť na objednávku, s neverejnou hudobnou produkciou (svadba, krst, promócia, stužková, ples, hody, firemná akcia). 
Obchodné prevádzky (predajne) môžu mať prevádzkové hodiny od pondelka do nedele od 6:00 do 24:00 hodiny.
Prevádzkovatelia niektorých podnikov poslali síce pripomienky na predĺženie navrhovanej otváracej doby, žiaden z poslancov si však ich návrh neosvojil a tak bolo nové VZN prijaté v uvedenom znení.