O dva týždne bude celá Rača pomáhať chorým

Obrázok ku správe: O dva týždne bude celá Rača pomáhať chorým
16.05.2018 - Oznamy

Pridajte sa k nám aj vy, pomôžete tým, ktorí to skutočne potrebujú. Mestská časť Bratislava-Rača sa v tomto roku zapojila do súťaže v pohybových aktivitách a súperiť bude s mestskou časťou Bratislava-Devínska Nová Ves. Medzinárodný vyzývací deň – World Challenge Day 2018 v rámci kampane na kolesách proti rakovine sa bude konať v rovnaký deň v Rači aj v Devínskej Novej Vsi - v stredu 30. mája 2018.

O ČO IDE?
Hlavnou myšlienkou kampane je propagácia zdravého životného štýlu a zapojenie čo najväčšieho počtu obyvateľov mestskej časti  do akýchkoľvek pohybových aktivít. 
Už v týchto dňoch až do 30. mája prebieha verejná zbierka dobrovoľných príspevkov na dvoch miestach v Rači - knižnica v kultúrnom stredisku Žarnovická a podateľňa na miestnom úrade na Kubačovej ulici. V prípade záujmu teda môžete už teraz prispieť na nadáciu pre výskum boja proti rakovine. Do zbierania dobrovoľných príspevkov na tento charitatívny účel sa zapojili aj niektoré račianske základné či materské školy.
ČO TREBA UROBIŤ?
V stredu 30. mája 2018 sa zapojte buď do pohybových aktivít, ktoré pre vás pripravujeme od 17. 00 hodiny v amfiteátri v Knižkovej doline alebo inde do akejkoľvek 15-minútovej pohybovej činnosti, za čo dostanete náramok. Pohybové aktivity môžete vykonávať počas celého dňa 30. mája, ale organizované skupiny treba nahlásiť na mail pohyb@raca.sk do 29.5.2018, aby komisári súťaže mohli prísť vyhodnotiť počty súťažiacich. 
O víťazovi medzi Račou a Devínskou Novou Vsou rozhodne počet rozdaných náramkov – teda percentuálny podiel aktívnych účastníkov podujatia z celkového počtu obyvateľov danej mestskej časti. 
KTO SA MÔŽE ZAPOJIŤ?
Zapojiť do tejto súťaže sa môže každý jeden z vás a to akoukoľvek fyzickou aktivitou, ktorú budete vykonávať 15 minút nepretržite. Môže to byť korčuľovanie, bicyklovanie, beh, plávanie, fitnes, prechádzka a množstvo ľubovoľných pohybových aktivít. 
Mestská časť Rača spolu s riaditeľkami našich školských zariadení zapoja dňa 30. mája do tejto sympatickej akcie čo najviac detí, už teraz sa nahlásili aj stredné školy na území Rače, záujem majú športové kluby, občianske združenia, inštitúcie štátnej a verejnej správy na území Rače.
Radi by sme však vyzvali aj všetkých vás, jednotlivcov aj rodiny, ale aj všetky kluby a spolky najrôznejšieho zamerania na území Rače, podnikateľov a firmy. Čím viac nás bude, tým viac pomôžeme dobrej veci. 
KDE A KEDY?
Spoločne sa stretneme 30.5.2018 od 17:00 hod v amfiteátri v Knižkovej doline, kde budú prebiehať ďalšie pohybové aktivity a bude pre vás pripravený pestrý program. Príďte pešo, dobehnite do Knižkovej doliny v rámci svojej pravidelnej bežeckej trasy, dostavte sa na kolobežkách, bicykloch, odrážadlách či skejtboardoch  – všetko sa počíta ako pohyb a aj za túto aktivitu dostanete náramok. V amfiteátri uvidíte tanečné vystúpenia, môžete si zacvičiť s predcvičovateľkami aerobiku, uvidíte bubnovú šou, zaspievať príde skupina Lojzo, osobne nás prídu podporiť známe osobnosti spoločenského života a celú parádu bude moderovať Richard Vrablec.
Nejde len o súperenie, ale predovšetkým o naše zdravie! 

plagat_challenge_2.strana

  
DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE 
Počas celého dňa budú aj v Rači aj v Devínskej Novej Vsi chodiť dobrovoľníci, ktorí budú prijímať finančné príspevky určené na boj so zákernou rakovinou. V rámci večerného programu v amfiteátri sa tieto vyzbierané sumy spočítajú a porovnajú, ktorá mestská časť bola úspešnejšia. Víťazom budú najmä tí, ktorým sú tieto finančné prostriedky určené. Na zbierku budete môcť prispieť aj kúpou propagačných predmetov nadácie (tričká, šiltovky, náramky, odznaky,...).
Verejná zbierka Nadácie pre výskum rakoviny je určená na zakúpenie „systému obrazovej analýzy“, ktorý pozostáva z mikroskopu, extra citlivej kamery a počítača so špeciálnym softvérom.

Podujatie pripravuje Mestská časť Bratislava-Rača v spolupráci s Asociáciou športu pre všetkých SR a neziskovou organizáciou Nadácia pre výskum rakoviny. 
Vopred ďakujeme za vašu účasť a pomoc chorým a tešíme sa na vás v amfiteátri!