Olympiáda v Dennom stacionári pre seniorov

Obrázok ku správe: Olympiáda v Dennom stacionári pre seniorov
09.06.2022 - Služby

Vo štvrtok 2.6. sa v areáli Denného stacionára pre seniorov konala Pamäťová olympiáda Ing. Silvia Valovičová z občianskeho združenia Medzigenerácia sa venuje klientom stacionára pravidelne a jej pamäťový tréning je vítanou aktivitou a veľkou pomocou pre udržanie psychického zdravia našich seniorov. Pamäťovú olympiádu organizovala v spolupráci s desiatkou dobrovoľníkov vďaka grantovému programu Bratislava pre všetkých pod záštitou hlavného mesta SR Bratislavy.

Klienti stacionára aj ďalší návštevníci si mohli pri desiatich stanovištiach vyskúšať rôzne typy pamäte – čuchovú, sluchovú, sémantickú, krátkodobú či kolektívnu.
 

Podujatie bolo obohatené o možnosť vyskúšať si dobové račianske kroje, ktoré zabezpečila predsedníčka Račianskeho muzeálneho spolku pani Maníková. Krásne výrobky svojho drotárskeho umenia prezentovala pani Juríková z ÚĽUV-u.

Ponamáhané mozgy si dopriali zaslúžený oddych pri občerstvení z kuchyne pracovníčok stacionára a celkovo príjemnú atmosféru už len doladilo posedenie pri káve v revitalizovanej záhrade.

Ďakujeme za možnosť byť partermi pri takomto krásnom projekte a budeme sa tešiť na ďalšie zaujímavé podujatie!