Oslavy 77. výročia SNP v Rači sa blížia

Obrázok ku správe: Oslavy 77. výročia SNP v Rači sa blížia
16.08.2021 - Oznamy

Mestská časť Bratislava-Rača a Zväz vyslúžilých vojakov generála Milana Rastislava Štefánika SR Vás srdečne pozývajú na podujatie Oslavy 77. výročia SNP, dňa 28. augusta 2021. Oslavy sa začnú o 14.15 zhromaždením účastníkov na Nám. A. Hlinku, kde si symbolicky spomenieme na padlých vojakov Sovietskej armády pri oslobodzovaní Bratislavy-Rače a o 15.00 položíme vence pri Pomníku padlých v Parku J.M. Hurbana, ktorý bol postavený na počesť obyvateľom Rače, ktorí padli ako vojaci počas oboch svetových vojen.

Súčasťou osláv je aj exteriérová Putovná výstava „Po 2. svetovej vojne“ OZ Post Bellum, ktorá je inštalovaná v parku.  
Expozícia zachytáva formou krátkych citátov príbehy ľudí, ktorí sa stali hrdinami pamäti nášho národa počas druhej svetovej vojny. Na štyroch veľkoplošných panelových vežiach si môžete pozrieť a prečítať príbehy 15 ľudí, ktorí prežili 2. svetovú vojnu. Autorom portrétov je fotograf Tomáš Halász a titulnej grafiky „Bojovník proti fašizmu“ je Matúš Maťátko. Výstava potrvá od 16.8. do 31. 8. 2021.

Pre seniorov bude po ukončení slávnostného aktu zabezpečená kyvadlová doprava od 15.30 h do 16.30 h turistickým vláčikom do amfiteátra v Knižkovej doline na podujatie Partizánska vatra / Návrat k tradíciám s Dobrovoľným hasičským zborom mestskej časti Bratislava-Rača.