Otvorenie Račianskeho kultúrneho a športového leta 2021

Obrázok ku správe: Otvorenie Račianskeho kultúrneho a športového leta 2021
08.06.2021 - Kultúra

Mestská časť Bratislava-Rača na letné mesiace opäť pripravuje hudobné, divadelné, športové a iné podujatia v spolupráci s miestnymi spolkami, združeniami, klubmi či centrami. Minuloročný nový koncept kultúrneho leta s využitím špecifického prostredia jednotlivých častí MČ sa osvedčil, srdečne Vás pozývame, opäť príjemne stráviť svoj voľný čas počas

 
Račianskeho kultúrneho a športového leta 2021, 25. – 28. jún 

 
Obľúbené online stretnutia - živé čítania a besedy so zaujímavými hosťami sa z Račianskej knižnice presunuli do krásneho prostredia Obecnej záhrady.
 
Príďte sa spoločne potešiť a vychutnať si rodinnú atmosféru, posedieť si môžete na tulivakoch, vychutnať kávičku, či dobré vínko od miestnych vinárov.

Program

 

Obecná záhrada, Alstrova 249


10.30 h     „Haló, z Obecnej záhrady...čitárne!“

Lektorka Katka Kosánová privíta autorku knihy Rok Sivka Ohniváka - Toňu Revajovú. Do deja knižky Vás pomocou bábok vtiahne úspešná bábkoherečka doc. Barbora Krajč Zamišková, Art.D.
Môžete sa tešiť aj na tvorivé dielničky.
 
16.30 h – 17.30 h         Namaľuj si svoj obraz / ATELIÉR ŠIKULA / Nádvorie Obecnej záhrady

Namaľovať vlastný obraz zvládne každý, kreativita drieme v každom z nás. Prebuď v sebe umelca, dozvieš sa užitočné rady a typy ako si vytvoriť jedinečné umelecké dielo.
Počet miest je limitovaný - prihláste sa na tomcalova@centrum.sk.
 
Literárne umenie sa snúbi s hudobným umením v podaní  Iki Kraicovej a Petra Luhu, ktorí sú zároveň aj hudobnými hosťami na živej besede s Dadom Nagyom ...Za dverami knihy...
 
18.00 h - 20.00 h  IKA KRAICOVÁ A PETER LUHA

Sólo projekt hudobníčky Ildikó Kali prináša archaické príbehy spojené s moderným zvukom.
 
18.30 h    Za „dverami“ knihy

Moderátor, literárny publicista a milovník kníh Dado Nagy privíta spisovateľku Denisu Fulmekovú a spoločne vás zavedú do starého Prešporka,  v ktorom sa odohráva dej autorkinho najnovšieho románu Agáta. Reč však bude aj o iných knihách a príbehoch, ktoré stojí zato porozprávať. 
 
Račiansky vinári Vám opäť priblížia jedinečnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvú vás do priestorov kde sa víno dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva...veď pestovanie viniča a pitie vína bolo už súčasťou gréckej kultúry. 

Nám. A. Hlinku/ Vinotéka Račiansky vinohradnícky spolok


19.00 h - 21.00 h        Jazzové tóny v pohári vína – Oliver Kucharovič
 

Amfiteáter, Knižkova dolina

 
21.30 h  Letné kino Rača – Chrumkáči, animovaný, USA, 2020, MP, 105 min., sl. dabing 

Príďte si pozrieť tanečné predstavenia a choreografie členov tanečného klubu H&T ktorý pôsobí v Rači pod holým nebom v príjemnom prostredí prírodného amfiteátra.


Amfiteáter- Knižkova dolina
 

H&T DANCE COMPANY / Pod hviezdami
 
16.00 h Princezná a Žaba / tanečná rozprávka
17.30 h Tanečné choreografie
20.30 h Kráľovné bielych tenisiek / tanečné divadelné predstavenie


Športový areál Sklabinská ul. / Východné


Hurá prázdniny!

15.00 h – 19.00 h      Cesta čarovným lesom - zábavné popoludnie, jazda na poníkoch, ukážky požiarnej techniky s DHZO, ukážky výcviku psov Staré ihrisko 

Tešiť sa môžete aj na šermiarsko-divadelnú show, ktorú si pre Vás pripravila spoločnosť Argyll

Deň pohybu / Poslanecký klub Spoločný Cieľ

10.00 h – 15.00 h        Športové turnaje, registrácia: sport@raca.sk
15.00 h – 19.00 h        Skákací hrad, traktor s vlečkou, Ukážky – lietadielka, elektrický vláčik

Minulý rok sa nám podarilo oživiť nádvorie Koloničovej kúrie spoločne s Račianskym muzeálnym spolkom, opäť sa môžete tešiť na letný Divadelný pondelok s Túlavým divadlom
 

Koloničova kúria (Nám. A. Hlinku)


Divadlo na nádvorí

18.00 h    Výstavy - "Ako plynie čas račianskym školám, učiteľom a žiakom" a "Ako sa hrali naši starí rodičia" / Račiansky muzeálny spolok
 
19.30 h   TÚLAVÉ DIVADLO: „Don Quijote“
 
Slávny príbeh španielskeho spisovateľa Miguela Cervantesa o rytierovi smutnej postavy a jeho vernom sluhovi vám predstaví kabaretná, nemenej slávna a nemenej smutná dvojica – Jakub Nvota a Kamil Žiška.Vstup na podujatia v rámci otvorenia kultúrneho leta je voľný.
Zmena programu vyhradená! Podujatie bude organizované v súlade s požiadavkami Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. 
 
Prosím sledujte a dodržiavajte všetky aktuálne Opatrenia a Usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR a platné právne predpisy vydané v čase trvania pandémie COVID-19, zdroje: www.uvzsr.sk a/alebo zároveň www.ruvzba.sk.
 
Ďakujeme a tešíme sa na Vás.