Otvorili sme hokejbalové ihrisko na Tbiliskej

Obrázok ku správe: Otvorili sme hokejbalové ihrisko na Tbiliskej
02.07.2020 - Šport

Včera, 1. 7. 2020 sme slávnostne otvorili zrekonštruované hokejbalové ihrisko. Rekonštrukcia ihriska prebiehala od marca tohto roku a stála okolo 127-tisíc eur. Práce pokračovali aj napriek koronakríze, a tak sme ihrisko dokončili v sľúbenom termíne.
 

IMG_5429

Myšlienka rekonštrukcie areálu vznikla už za minulého vedenia, keďže školský areál bol v dezolátnom stave. Kvôli nedostatku financií sa revitalizácia celého areálu rozdelila na dve etapy. Prvou bola revitalizácia atletickej dráhy a futbalového ihriska, od marca sa rozbehla etapa druhá - revitalizácia hokejbalového ihriska. V blízkej dobe sa bude pokračovať revitalizáciou rozbehovej dráhy a doskočiska na skok do diaľky. Celý areál bol rekonštruovaný výhradne z finančných prostriedkov mestskej časti.
 
IMG_5305

Slávnostné otvorenie prebiehalo v príjemnej atmosfére. Hlavným programom bol exhibičný zápas medzi Rača All-stars (bývalí račianski hokejbaloví hráči) proti výberu extraligy (hokejisti hrajúci v slovenskej Tipsport llige alebo v zahraničí). Pred otváracím zápasom prebehol slávnostný krst ihriska. Role krstného otca sa zhostil bývalí vynikajúci hokejista, Račan a poslanec miestneho zastupiteľstva Ján Lipiansky pod dozorom Ľubomíra Višňovského a Petra Podhradského, ktorí patria medzi bývalých najlepších hokejistov Slovenska. Diváci si mohli prísť na svoje, keď po riadnom hracom čase nasledovali trestné strielania. Výsledok zápasu nie je podstatný, pretože zvíťazil šport, dobrá nálada a račianski hokejbalisti mali predsalen o nejaký ten rôčik viac. :)
 
IMG_5384

Otváracieho ceremoniálu sa okrem divákov zúčastnili aj poslanci MZ Bratislava-Rača Monika Luknárová, Juraj Madzin, Ján Polakovič, Robert Pajdlhauser, Miloš Máťuš a Marián Vulgan. Do hry sa aktívne zapojili aj pán starosta Michal Drotován a poslanec Ivan Vrana.
 
IMG_5339

Myslíme, že Mestská časť Bratislava-Rača zorganizovala pre Račanov ďalšie pekné podujatie a kto neprišiel, môže ľutovať. Ďakujeme týmto všetkých chlapcom z hokejového výberu, že napriek svojim povinnostiam neváhali prijať pozvanie športového referenta Mareka Porvazníka a pomohli nám urobiť otvárací ceremoinál na vysokej úrovni.
 
IMG_5391

Prevádzkový poriadok nového hokejbalového ihriska nájdete na tomto odkaze.