OZ Pošli ďalej: Cítime, že našou povinnosťou je pomáhať

Obrázok ku správe: OZ Pošli ďalej: Cítime, že našou povinnosťou je pomáhať
18.05.2017 - Oznamy

Občianske združenie OZ Pošli ďalej založili dve sestry z Rače, ktoré sa rozhodli pomáhať iným. Pomáhajú deťom, ženám či celým rodinám, a to úplne nezištne. Jednoducho cítia, že to tak majú robiť... Jarmila Tarnóczyová a jej sestra Lenka Kristlová už dávnejšie pomáhali cez rôzne facebookové skupiny, kde sa združujú matky v hmotnej núdzi. „Snažili sme sa pomáhať aspoň tým, čo sme mali po svojich deťoch a čo nám dovoľovala naša finančná situácia. Uvedomovali sme si, že aj v domácnostiach našich kamarátov a známych sa nachádza množstvo nevyužitých vecí, hračiek a oblečenia, z ktorého oni alebo ich deti vyrástli,“ vysvetľuje cestu k založeniu občianskeho združenia Lenka Kristlová.  
„Momentálne spolupracujeme s Azylovými domami v Malackách a Holíči, kde našli útočisko slobodné mamičky, ženy, ktoré zostali bez partnera a týrané ženy. Väčšina týchto žien nemá možnosť ísť pracovať, lebo sú na materskej dovolenke a nemajú žiadnu podporu od rodiny. Do zbierky pre tieto azylové domy sa zapojilo aj množstvo Račanov a od jedného nemenovaného Račana sme dostali aj finančný príspevok,“ hovorí Lenka. Tá spolu so sestrou každý deň stretáva ženy, ktoré napriek túžbe urobiť pre svoje dieťa len to najlepšie, nedokážu zabezpečiť ani základné životné potreby, nehovoriac o darčekoch, sladkostiach alebo ho vziať do kina či zoo. OZ Pošli ďalej uskutočnilo Vianočnú či Veľkonočnú zbierku, no zbierka a pomoc prebieha u nich celoročne. 
„Keďže sme rodené Račanky, chceli by sme podávať pomocnú ruku predovšetkým rodinám z tejto mestskej časti. Chceme, aby sa o nás vedelo čo najviac ľudí a aby sa nebáli nás kontaktovať. Či už ako tí, čo potrebujú pomoc alebo ako darcovia. Rozmýšľame aj nad priestorom, v ktorom by sme mohli v stanovenom čase preberať veci od darcov a aj vydávať rodinám v hmotnej núdzi oblečenie, hračky, drogériu a ak budú, tak aj trvanlivé potraviny,“ hovorí o plánoch OZ Lenka Kristlová. 

Všetko o občianskom združení sa dozviete na web stránke www.ozposlidalej.sk