Pekná cesta smerom k horárni prejde rekonštrukciou

Obrázok ku správe: Pekná cesta smerom k horárni prejde rekonštrukciou
26.09.2019 - Oznamy

Jedným z najčastejších podnetov od obyvateľov a návštevníkov Rače a Nového Mesta za ostatné roky býva už legendárny rozbitý kus vozovky na Peknej ceste pri vstupe do lesoparku smerom k horárni. Začína sa s jej rekonštrukciou a mesto pripravuje aj zaujímavú novinku. Cesta je v správe Hlavného mesta Bratislava, patrí do katastrálneho územia Nového Mesta, sprístupňuje nehnuteľnosti obyvateľom Rače a zároveň je to mimoriadne frekventový vstup do lesoparku z Krasňan. Oddelenie správy komunikácií plánuje začať s jej rekonštrukciou v pondelok 30.9.2019 o 7:00 hod. Oprava vozovky začne na ulici Pekná cesta v úseku od domu č. 44 po most. Predpokladané ukončenie prác pokladania asfaltu bude v utorok 1.10.2019 a deň na to, teda v stredu 2.10.2019, sa dokončia aj práce spevňovania krajníc. 
 
Oprava spočíva v odfrézovaní a položení obrusnej vrstvy vozovky hrúbky 5cm a šírky 4,3m. Ide o približne 1548 m2 komunikácie a spevňovania krajnice na šírku 0,8m po oboch stranách vozovky.

Upozorňujeme vodičov ako aj obyvateľov ulice, že uvedený úsek bude z dôvodu vykonávania prác a zvoleného technologického postupu úplne neprejazdný a úplne uzatvorený!

„Preto prosíme občanov, aby rešpektovali prenosné dopravné značenie, na túto uzáveru sa vopred pripravili a danej lokalite sa vyhli,“ informoval starosta Rače Michal Drotován. Úplná uzávera bude trvať len v pondelok a obyvatelia v núdzových prípadoch budú môcť dočasne využiť obchádzkové trasy – „poľné cesty“.
Opravená cesta tak bude prístupnejšia nielen pre chodcov a cyklistov, ale aj pre mestskú hromadnú dopravu.

„Našou snahou je spolu s Mestskými Lesmi postupne dotiahnuť k horárni na Peknej ceste aj autobus MHD, aby sa dalo poľahky dostať od zastávky električky až úplne hore úplne bez áut, čím chceme aj takto prispieť k väčšej ochrane životného prostredia,“ povedala vicestarostka Rače Lenka Antalová Plavuchová a vyjadrila vďaku novému vedeniu mesta na čele s primátorom Matúšom Vallom, ktorý celý zámer výdatne podporuje. „Dlhé roky som žiadala o opravu tohto zničeného úseku vozovky a som rada, že sa konečne našli potrebné financie na odstránenie havaríjneho stavu," dodala vicestarostka. 

Pre Hlavné mesto SR Bratislava bude túto opravu vykonávať zmluvný dodávateľ MBM-GROUP, a.s.