Poďte na výlet do čarovného Toskánska

Obrázok ku správe: Poďte na výlet do čarovného Toskánska
11.03.2019 - Oznamy

Milí Račania, v nadväznosti na vaše žiadosti zorganizovať spoločný výlet Račanov do Toskánska, sme pre vás pripravili výlet do čarovného Toskánska v termíne 13. - 18. 5. 2019. Termín: 13.-18.5.2019 (18.5. príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách)
Hotel: Alcide****, Poggibonsi https://www.hotelalcide.com/en/

Prihlásiť sa môžete na https://goo.gl/forms/BoAOgdQbNCKmkWgH3 do 22.3.
 
Cena (kalkulovaná pri obsadenosti 44 miest):
452 EUR/os. v dvojlôžkovej izbe
110 EUR/os. príplatok za jednolôžkovú izbu
70 EUR/os. doplatok za 4 večere
28 EUR/os. vstup do galérie Uffizi vo Florencii
23 EUR/os. kumulatívna vstupenka vo Florencii (Dom + kupola, Baptisterium, Domske múzeum)
 
V cene zájazdu je zahrnuté:

  • Ubytovanie na 4 noci v hoteli Alcide v dvojlôžkovej izbe s raňajkami
  • Doprava autokarom podľa programu
  • Ochutnávka vína
  • Sprievodcu CK Satur
 
V cene nie je zahrnuté:
  • Cestovné poistenie
  • Vstupy do pamiatok
  • Miestna taxa 2 EUR/os. noc (platí sa na mieste)
 
Program zájazdu:
 
1. deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v toskánskom mestečku Poggibonsi, fakultatívne večera.
 
2. deň: Po raňajkách odchod do umeleckej metropoly sveta - Florencie, kde strávime celý dnešný deň. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicejskú kaplnku a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi, prípadne využiť individuálne voľno na posedenie pri kávičke. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
 
3. deň: Raňajky, odchod do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty - námestie Piazza dei Miracoli (pamiatka UNESCO) so svetoznámou Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Ďalej sa presunieme do rodiska G. Pucciniho, historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu, ako aj ďalšie zaujímavé miesta a pamiatky. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
 
4. deň: Po raňajkách sa presunieme do centra etruskej civilizácie - do mesta Voltera, presláveného ťažbou a spracovaním alabastru. Ďalej budeme pokračovať do malebného stredovekého mestečka San Gimignano, živej kulisy historických filmov. Pri prehliadke spoznáme Dóm, Baziliku di Santa Maria Assunta, Palazzo del Popolo, múzeum Civico a námestie Piazza della Cisterna, na ktorom okrem iného nájdeme aj zmrzlináreň Dondoli – niekoľkonásobného svetového víťaza vo výrobe tejto mrazenej pochúťky. Prehliadku zakončíme návštevou toskánskych viníc, spojenou s ochutnávkou vín z oblasti San Gimignano. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.
 
5. deň: Po raňajkách sa vydáme do stredovekého toskánskeho mesta Siena na prehliadku jej malebného historického centra - spoznáme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia vysokou 88 m, odkiaľ je prekrásny výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko.
 
6. deň: V ranných hodinách návrat na Slovensko.