Potulky po bratislavských vínnych pivniciach

Obrázok ku správe: Potulky po bratislavských vínnych pivniciach
15.08.2019 - Kultúra

Slovakia Wine Tour Vás srdečne pozývajú na II. ročník podujatia „Potulky po bratislavských vínnych pivniciach“, ktorý sa bude konať v dňoch 11. a 12. októbra 2019. Pivnice budú otvorené:
piatok                        11. októbra 2019 od 14:00 – 21:00 hod.
sobota                       12. októbra 2019 od 12:00 – 21:00 hod.

Počas podujatia budú otvorené pivnice takmer tridsiatich vinohradníkov a vinárov, ktorí ponúknu na degustáciu kvalitné a lahodné vína, ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných alebo spojených vínnych pivničkách v mestských častiach Bratislavy, v ktorých sa zachovali vinohrady a dorába víno, t.j. od Devína, Nového Mesta, cez Raču až po Vajnory.

Trasa „Potuliek po bratislavských vínnych pivniciach“ je určená tak, aby si priaznivci a milovníci kvalitného a dobrého vína, ktorí majú chuť spoznať tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivničiek, mohli vína vychutnávať tam, kde sa tvorí ich príbeh.

Potulky po bratislavských vínnych pivniciach predstavujú skĺbenie zmyslov pri degustácii kvalitných bratislavských vín v spojení s poznaním vinohradníkov, zaujímavých ľudí a tiež chutí a vôní špecialít miestnej gastronómie.

Podujatie nie je len o víne, ale aj o stretnutiach s vinohradníkmi, ktorí vedia so zanietením porozprávať o svojej tvrdej a namáhavej práci vo vinohradoch, o nástrahách v boji s prírodou a škodcami, ale najmä o kvalitách, chuti, farbe a vôni svojho vína.

Milovníci výborného vína a vinárskych a gurmánskych zážitkov, nezabudnite si pridať do kalendára termín 11. a 12. októbra 2019.

Nezabudnite dať vedieť kamarátom a známym zo všetkých kútov Slovenska i sveta.
Bližšie informácie:           www. slovakiawinetour.sk
Lístky na podujatie:        www.wisomm.com