Predvianočný koncert v Katedrále sv. Šebastiána

Obrázok ku správe: Predvianočný koncert v Katedrále sv. Šebastiána
15.11.2022 - Kultúra

Najkrajšie sviatky v roku sa vždy spájajú s radosťou, láskou, pokojom, no najmä vianočnými koledami a čistou krásou, ktorú ľudia môžu pocítiť vďaka umeniu. Stalo sa už dobrou tradíciou, že advent sa v Mestskej časti Bratislava-Rača slávi koncertom klasickej hudby v očarujúcej Katedrále sv. Šebastiána. Tento rok MČ Bratislava-Rača pripravila na 1. adventnú nedeľu 27. novembra o 16.00 h PREDVIANOČNÝ KONCERT.
 
Na koncerte vystúpi operná diva, sólistka Slovenského národného divadla Jolana Fogašová a svetoznámy operný spevák z Maďarska  Boldizsár László. Sólistov bude sprevádzať na klavíri vynikajúca klaviristka Jana Nagy-Juhász. K slovu sa dostanú aj nastupujúce talenty - študenti VŠMU D. Hodáňová, D. Mičíková a J. Zreľak. Talentom často najväčších, budú reprezentovať žiaci zo ZUŠ na Vrbenského ulici, ich pozvanie prijali žiaci ZUŠ Antonína Doležala z Brna.  
 
Podujatie má benefičný charakter. Vstupné je dobrovoľné.  
 
Výťažok z koncertu pôjde na pomoc rodičom, ktorí bojujú s autizmom ich dvoch detí a s ochorením z vyčerpania u jedného z nich. Oni sa nevzdávajú a my na nich nezabúdame. Príspevky budú použité pre deti na zdravotné potreby a lekárom odporúčané diétne potraviny.
 
Vaša malá podpora môže pre niekoho znamenať tak veľa. Ďakujeme.
 
Všetkým, ktorí túžia stráviť príjemné sviatočné chvíle, ponúka MČ Bratislava-Rača koncert plný nádherných vianočných piesní, operných árií ako aj slovenských a svetových kolied. Tešíme sa na Vás!