Preventívna kampaň OR PZ BA II: podozrenie z trestného činu vydierania

Obrázok ku správe: Preventívna kampaň OR PZ BA II: podozrenie z trestného činu vydierania
14.02.2020 - Oznamy

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave III upozorňuje občanov na hoax. Okresné riaditeľstvo PZ v Bratislave III prijalo v poslednom období niekoľko trestných oznámení s rovnakým obsahom:
 
Neznámy páchateľ, ktorý sa predstavuje ako hacker zasiela e-mailové správy na e-mailové adresy poškodených, kde okrem iného uvádza, že urobil video zobrazujúce rôzne sexuálne praktiky poškodených, pretože ich údajne sledoval cez obrazovku. Následne sa im vyhráža, že ak nepošlú na jeho bitcoinový účet určitú sumu peňazí, rozpošle natočené video všetkým známym poškodených a zverejní prístup ku všetkým ich e-mailom a okamžitým správam. Po prijatí platby údajné video vraj odstráni a už o ňom nikdy nebudú počuť. Na zaplatenie im dáva 50 hodín.
 
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave III upozorňuje občanov tretieho bratislavského okresu, že ide o hoax (falošná poplašná správa) a odporúča na uvedenú mailovú komunikáciu nereagovať a predovšetkým nezasielať peniaze na uvedené bitcoinové účty.