Privítali sme do života rozkošné račianske bábätká, tentokrát dominovalo meno Samuel

Obrázok ku správe: Privítali sme do života rozkošné račianske bábätká, tentokrát dominovalo meno Samuel
12.10.2017 - Oznamy

V októbri sme už po tretíkrát v tomto roku uvítali najmenšie ratolesti v našej mestskej časti. Táto milá udalosť potešila všetkých prítomných, aj starostu mestskej časti Petra Pilinského, prednostku miestneho úradu Janku Peškovú či vicestarostu Rasťa Žitného, ktorí prišli detičkám a ich rodičom odovzdať finančný dar, kvet pre mamičky a milú pozornosť v podobe hračky. Slávnostné uvítanie detičiek medzi obyvateľov Rače doplnil veršami Milana Rúfusa bývalý riaditeľ ZUŠ Vrbenského Ulrich Ulmann, ktorého na klavíri sprevádzala profesorka Blanka Juhaňáková. 
Najčastejšie zastúpenie v októbrovom uvítaní malo chlapčenské meno Samuel, ktoré sa vyskytlo až päťkrát. Medzi dievčenskými menami sa tentoraz výrazne neopakovalo žiadne meno, no zdá sa, že do módy prichádzajú mená rýdzo slovenské, ako je Anička, Janka, Hanka či Alžbetka. 
Napriek mnohým typickým slovenským menám sa objavili aj netradičné, jednoslovné či dvojslovné mená. Tak sme v Rači privítali Sofiu Edit, Maxima Johana, Samuela Elvisa, Bartosza, Emily či Elizabeth.  
Všetkým bábätkám aj ich rodičom zo srdca želáme spokojný a veselý život v našej mestskej časti!

Fotogalériu z októbrového vítania detí v troch samostatných blokoch nájdete tu.