Program pre seniorov na máj

Obrázok ku správe: Program pre seniorov na máj
07.05.2019 - Kultúra

Milí seniori, organizácia Stále dobrí vás pozýva na májový program. „Otázky prevencie pred sociálnou izoláciou“
14.5.2019 o 15.15 hod
Dom Quo Vadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava
 
,,Izolácia seniorov, ktorá môže vyústiť do depresií je v niektorých obdobiach a situáciách častým stavom, ktorému je možné predchádzať,  identifikovať ho a aj úspešne eliminovať niektorými prostriedkami. Príčinám vzniku a prevencie pred izoláciou starších ľudí , ako aj možnostiam aktívneho starnutia a vzdelávania sa bude venovať stretnutie s PhDr. Nadeždou Hrapkovou, PhD., projektovou manažérkou Centra ďalšieho vzdelávania UK v Bratislave a mnohoročnou vedúcou Univerzity tretieho veku UK v Bratislave. Mnohé výskumy, ktoré realizovala počas 25 rokov jej práce so seniormi, potvrdzujú význam vzdelávania a aktívneho starnutia pri predchádzaní sociálnej izolácii a podpore zdravého životného štýlu vo vyššom veku rôznymi formami.“
 
 
Prechádzka starou Bratislavou
15.5. 2019 10:00
Hlavné námestie
Vstup 2 €
„Zuzana Godárová nás prevedie zaujímavosťami historickej Bratislavy.“
Bratislava má bohatú históriu, 270 rokov bola korunovačným mestom uhorských kráľov. Nielen po ich stopách sa vydáme na 90-minútovej prechádzke historickým centrom, počas ktorej uvidíme mnohé významné kultúrne pamiatky. Stretneme sa v stredu 15. mája 2019 o 10:00 pri morovom stĺpe na Rybnom nám.
 
Čaj o piatej v SNG/ Tančiareň 
28.5. 2019  17:00 
Cafe Berlinka Budova SNG, Námestie Ľ. Štúra Bratislava.
Vstup voľný
„Čaj o piatej“ pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n.o. v spolupráci so SNG, opäť ako pozvanie do tanca.
Tanec posilňuje telo a poskytuje radosť zo života, cibrí spoločenské správanie a pomáha prekonávať komunikačné bariéry. Po skúsenosti s tancom doplneným spevom, sa tešíme, čo učiteľ tanca Juraj Komora pripraví ako prekvapenie tentokrát.

Petanque
každú stredu v týždni od 3.4.2019 – až do oznamu ukončenia
Stretnutie – Kuchajda, Nové Mesto
čas: 10.00 hod
,,Pétanque je francúzska spoločenská hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička, tzv. prasiatko. Princíp hry je veľmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Pridajte sa k petangistom a príďte si zahrať, pravidelne každú stredu o 10:00 na Kuchajde pri Nákupnom centre Polus.“