Program pre seniorov na september a október

Obrázok ku správe: Program pre seniorov na september a október
03.09.2019 - Kultúra

Prednáška „Odhaľme spolu falošné správy“
10.9.2019 o 15:15
Dom QuoVadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava
Vstup voľný
Lektori z Transparency International Slovensko otvoria diskusiu na tému propagandy, kritického myslenia a šírenia neprávd. Záujemcov a záujemkyne zo staršej generácie prevedie spleťou konšpiračných aktérov a tzv. alternatívnych médií. Predstaví im možnosti a spôsoby práce so serióznymi zdrojmi a prameňmi pri odhaľovaní pravdy, konšpiračných teórií a hoaxov.
 
  
Čaj o piatej v SNG/ Tančiareň
24.9. 2019 o 17:00
Cafe Berlinka Budova SNG, Námestie Ľ. Štúra Bratislava.
Vstup voľný
„Čaj o piatej“ pre aktívnych seniorov, ktoré pravidelne organizuje STÁLE DOBRÍ n.o. v spolupráci so SNG, opäť ako pozvanie do tanca.Stačí, keď sa už dokážete hýbať v rytme hudby, alebo máte za sebou jednu lekciu tanca, už ste lepší ako väčšina, alebo aspoň „Stále dobrí“.
 
Prednáška „Aj vy na ňu máte nárok“
8.10.2019 o 15:15
Dom QuoVadis, Hurbanovo námestie 1, Bratislava
Vstup voľný
Za vznik onkologickej choroby okrem genetických predpokladov môževeľa rôznych faktorov, pričom niektoré dokážeme sami ovplyvniť, ak sa zásah urobí včas. Informácie o prevencii, príznakoch a včasnej diagnostike môžu zachrániť život  Na prednáške sa dozviete o možnostiach preventívnych vyšetrení, o tom, na koho a kam sa obrátiť, a na čo všetko máme v oblasti prevencie nárok.
 
Čaj o piatej v SNG/ Folklórny večer
29.10. 2019  17:00
Cafe Berlinka Budova SNG, Námestie Ľ. Štúra Bratislava.
Vstup 5 Eur
Studienka, Spevule
Folklórne tradície slovenského národa sú bohaté a prekrásne. Folklórny súbor  STUDIENKA tvoria deti a mladí ľudia, ktorý predstavia svoj program tvorený rezkými tancami a melodickými piesňami z celého Slovenska. Predstaví sa aj ženská spevácka skupina Spevule.