Prvý ročník darovania krvi v Pivovare U Ábela

Obrázok ku správe: Prvý ročník darovania krvi v Pivovare U Ábela
16.07.2020 - Podujatia

Si naša krvná skupina? Príď darovať krv 27. 7. do Pivovaru U Ábela. V Rači, v minulosti vyhlásenej vinárskej obci, sa varilo pivo už v roku 1768. Ak sa však spýtate Račanov na najcennejšiu tekutinu, odpoveďou nebude ani vychýrená frankovka, ani ocenené pivo Račišdorfer. Nie je to dokonca ani voda, bez ktorej by nebolo ani prvé, ani druhé.

Je to krv. Krv je jedna z mála vecí, ktorú nevieme nahradiť a môže byť jedine darovaná. Vedeli ste, že darovaním krvi môžete zachrániť až tri životy? Vašich 15 minút času môže niekomu darovať celý život.

V súvislosti s pandémiou je potreba darovania ešte vyššia. Počet darcov sa v roku 2020 rapídne znížil, ale množstvo potrebnej krvi sa nemení.


Keď nechodí Rača do nemocnice, príde NTSSR (Národná transfúzna služba SR) so svojou mobilnou jednotkou do Rače!


Či už ste pravidelný darca alebo s darovaním ešte nemáte skúsenosť, budeme sa na vás tešiť 27. júla v Pivovare U Ábela! Krv môžete darovať v čase od 8.00 do 11.00 hod. Prísť môže hocikto, nielen ľudia z Rače. Veríme, že spoločne založíme tradíciu, na ktorú budeme hrdí.

Pri vstupe bude darcovi odmeraná MOJ-kou (mobilnou odbernou jednotkou) telesná teplota. V súvislosti s pandémiu sú zavedené i ďalšie dôležité usmernenia, o ktorých sa dočítate na stránke NTSSR a www.uabela.sk.

Na všetkých darcov čakajú zdravé slovenské domáce raňajky a po darovaní vám doplníme tekutiny jedným nealkoholickým pivom z liptovského pivovaru Nilio.

Ambasádormi podujatia sú Roman Slovinec, spoluzakladateľ Pivovaru U Ábela, a starosta Rače, pán Michal Drotován. Tešíme sa na vás! Spolu to dokážeme.