Prvý sneh nás tento rok neprekvapil. Stredisko čistoty je v "zimnej pohotovosti" od 22.novembra.

Obrázok ku správe: Prvý sneh nás tento rok neprekvapil. Stredisko čistoty je v "zimnej pohotovosti" od 22.novembra.
04.12.2019 - Oznamy

V pondelok 2.12.2019 zasahovalo Stredisko čistoty Mestskej časti Bratislava-Rača v rámci prvého "ostrého" výjazdu zimnej pohotovosti. S priemernými snehovými prehánkami zápasili dva posýpače značky Multicar, ktoré odstraňovali napadnutý sneh, najskôr z komunikácií v kopcovitom teréne a následne aj v nižších polohách. O chodníky sa postaral nový traktor John Deere, ktorý doplnil jeden ručný motorový pluh a skupina pracovníkov, ktorá ručne čistila schodiská a ďalšie strmšie chodníky.
Počas celej služby sme zaznamenali jednu sťažnosť na klzké chodníky na ulici Barónka.

Aby sme sa vedeli popasovať aj s ďalšími snehovými prehánkami počas celej zimy, máme k dispozícií multikáry, jeden traktor značky Zetor, jeden multifunkčný traktor John Deere, ručný pluh a približne 70 ton posypového materiálu. V pohotovosti sme už od 22.11. a veríme, že zimnú službu zvládneme lepšie ako naposledy.
 
Občanov prosíme o pomoc pri údržbe chodníkov, ktoré vedú k vchodom do bytoviek. Našou prioritou je údržba frekventovaných chodníkov, pričom schodnosť až k dverám bytovky bude riešená v druhom slede.