Račianske hody sú o chvíľu tu!

Obrázok ku správe: Račianske hody sú o chvíľu tu!
05.04.2019 - Kultúra

Už tradične organizované Račianske hody sa budú opäť konať prvý májový víkend, 4. a 5. mája. Tento rok ich odštartujú sprievodné podujatia už vo štvrtok vyhodnotením 23. ročníka Račianskeho jahodového kvetu a v piatok autorskou vernisážou výstavy obrazov JUDr. Aleny Polakovičovej s názvom „Pohľady na obľúbené miesta“. Pripravili sme pre vás skvelý program, ktorý sa bude odohrávať v amfiteátri v Knižkovej doline, kde vystúpi okrem iných Dychová hudba Textilanka a Ander z Košíc či Sima Martausová, v Obecnej záhrade, kde bude pripravená detská zóna – deti sa môžu tešiť na dobové historické hry či Pesničkohry s Mirom Jilom. Nebudú chýbať ani vystúpenia na pódiu pred Družstevným domom Račan, sprievodné výstavy a športové podujatia. 

Gazdinky, aj v tomto roku máte možnosť zapojiť sa do súťaže o najlepší hodový koláč, už teraz sa tešíme na vaše výtvory.

Všetkých vás srdečne pozývame!

Aj tento rok počas hodov Súťaž o najlepší hodový koláč!

Milé račianske gazdinky, opäť sú tu Račianske hody a s nimi súťaž o najlepší hodový koláč. Súťažiť sa bude opäť v dvoch kategóriách: zákusok a kysnutý koláč. Registrácia súťažiacich bude v pondelok 29. apríla od 8.00 do 18.00 h na oddelení kultúry miestneho úradu, kde si zároveň môžete vyzdvihnúť poukážku na nákup surovín. Koláče treba priniesť na miestny úrad, Kubačova 21 v nedeľu 5. mája od 12.00 – 13.00 h, vyhodnotenie súťaže bude prebiehať o 16.00 v amfiteátri Knižkova dolina a víťazov vyhlási Koláčová komisia. Súťaží sa o nákupné poukážky Kaufland a Rád račianskej varešky 2019. Bližšie informácie na 02/49112438.

Doplnenie programu:
Dňa 4.5.2019 o 16:00 h si pri soche sv. Floriána pripomenieme sviatok sv. Floriána-patróna hasičov. Príde aj pán farár z katolíckeho farského kostola Zdenko Sitka. Sprievod ku soche sv. Floriána pôjde od Hasičskej zbrojnice o 15:30 h.


Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Rača si Vás dovoľuje upozorniť, že zo spoločenských, kultúrnych a športových akcií organizovaných mestskou časťou sú vyhotovované zvukové a obrazové záznamy a fotografie, ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách mestskej časti.

Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzická osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na adrese webového sídla, na adrese oficiálnych stránok sociálnych sietí mestskej časti Bratislava-Rača a v periodiku Račiansky výber, výlučne za účelom prezentácie alebo poskytnutia informácií o podujatiach, v súlade s § 12 ods. 3 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov.


 

Súbory na stiahnutie