Račianske vinobranie 2019 - kompletný program

Obrázok ku správe: Račianske vinobranie 2019 - kompletný program
31.07.2019 - Podujatia

Srdečne vás pozývame na Račianske vinobranie, ktoré sa bude konať v dňoch 13.-15.9.2019.

program-web-21-08-2019


Mapa 

1401_mapa-vinobranie-raca-2019

 
Na Vinobranie prichádza ekologická novinka

Na tohtoročnom Račianskom vinobraní chceme čo najviac eliminovať odpad, ktorého každoročne býva niekoľko ton. Preto zavádzame novinku – zálohovateľné plastové poháre. 

Povinnosťou stánkarov bude používať tieto poháre na predaj svojich nápojov, s cieľom čo najviac zredukovať odpad, ktorý po Račianskom vinobraní každoročne našu mestskú časť znečisťuje. Stánkari majú možnosť si predobjednať cez on-line rezervačný systém určitý počet pohárov buď 0,5 l, alebo 0,3 l za servisný poplatok 50 eur, ktorý uhradia našej mestskej časti. Za tento poplatok  budú mať k dispozícii servis zabezpečujúci dodanie vždy čistých pohárov. Poháre budú stánkarom dopĺňané tak, aby mali objednaný počet pohárov k dispozícii na stánku.

Záloha pohára pre návštevníkov Vinobrania bude jednotná, a to 2 eurá, ktoré budú vrátené návštevníkom po odovzdaní  pohára v ktoromkoľvek inom stánku s predajom nápojov. Jediné jednorazové plastové poháre, ktoré budú môcť stánkari používať budú 0,05 l.
Takto nám svojou súčinnosťou pomôžete znížiť množstvo vyprodukovaného odpadu.
 

Môžete sa tešiť na viaceré novinky, ktoré pre Vás pripravujeme a na skvelý program. Tešiť sa môžete na tradičné výstavy, ale aj novú detskú zónu a rôznorodých umelcov na hlavnej scéne. Vystúpia pre vás Emma Drobná, Rytmus, Polemic či Ploštín Punk a mnohí ďalší.

Račianske vinobranie má svoju dlhoročnú tradíciu spojenú s kultúrno-spoločenským podujatím. Nemožno pochybovať o tom, že ide o najnavštevovanejšie podujatie hlavného mesta Bratislavy a návštevníkov tu z roka na rok pribúda viac a viac. Dôvodom účasti je nielen ochutnávka kvalitných vín račianskych vinárov, dobrého burčiaku a výdatných pokrmov, ale je to vhodný priestor na stretnutie sa so svojimi známymi či priateľmi. 

Informácie pre predajcov:
p. Zubalová 02/49112452, andrea.zubalova@raca.sk
Informácie pre účinkujúcich:
p. Ölvecká 02/49241172, dana.olvecka@raca.sk
Mediálna spolupráca:
p. Burdová 02/49112432, monika.burdova@raca.sk
Prihláste svoje združenie, klub či spolok a prezentujte sa na Vinobraní!

Počas tohtoročného Vinobrania prichádzame s viacerými novinkami, jednou z nich je možnosť prezentácie račianskych neziskových organizácii, klubov, združení či spolkov. Ponúkame vám možnosť zviditeľniť svoju činnosť, či dokonca získať nových členov z veľkého množstva návštevníkov, ktorí naše podujatie každoročne navštevujú.

Prihláste sa do 20. augusta a buďte súčasťou „komunitnej uličky“!
Prihlasovať sa je potrebné na mail tatiana.ratkovska@raca.sk. Do mailu uveďte základné informácie o svojej organizácii a jej činnosti a kontaktnú osobu.
Miestny úrad vám ponúka bezplatný stánok, propagáciu, technické zabezpečenie a podporu pri organizácii.