Račianski futbalisti úspešne bojovali na majstrovstvách Slovenska juniorov v atletike

Obrázok ku správe: Račianski futbalisti úspešne bojovali na majstrovstvách Slovenska juniorov v atletike
08.03.2017 - Mesto

Nielen šikovní račianski futbalisti, ale aj rýchli chlapci. Števko Bellus z U15 na 150m tretí, na 300m druhý a spolu s Riškom Pázmánym z U17 aj tretí v štafete na 4x200m.
Treba povedať a dodať, že bežali s chlapcami o dva tri roky staršími .
Toto boli Majstrovstvá Slovenska juniorov v atletike 2017 s Račianskou príchuťou.
Kategória U8-U9
V sobotu 4.3.2017 sme organizovali tri turnaje po sebe v Dome športu. V prvom sa predstavili naše družstvá U8 a U9 . Účastníci turnaja U9: SDM Domino BA, FKP Dúbravka, FK Rača modrí a U8 FK Rača červení. V zápasoch sme sa súperom minimálne vyrovnali, prezentovali sme sa výbornou technikou, niekedy absentovala prihrávka na voľného spoluhráča, hlavne na súperovej polovici. Pochvalu za výbornú reprezentáciu si zaslúžia všetci nominovaní!
Turnaj odohrali: Ferko Tolt, Luky a Jarko Červinkovci, Dominik Bachan, Benji Zajko, Tobias Janči, David Lang, Dávid Dominik.
Tréneri mužstiev U8-U9: Milan Adámek,Majko Poliak, Peter Zboniak
 
Kategória U7 v sobotu 4.3.2017 odohrala druhý z troch turnajov v Dome športu za účasti ďalších 3 mužstiev, Domino Bratislava, FK Dubravka a Spartak Trnava. Zápasy mali krásnu atmosféru, ktorú vytvárali hlavne nadšení rodičia. Chlapci ukázali obrovské nadšenie z futbalu, odhodlanie a bojovnosť. Ukázali svoje prednosti, ale aj veci, ktoré musíme odstraňovať, aby sme sa postupne zlepšovali. O výsledky nešlo, ale hlavne o to, aby deti čo najviac hrali.
Turnaj odohrali títo chlapci : Simon Rafael, Kimlička Filip, Gera Martin, Adam Markovič, Sebi Streška, Andrej Hrdlička, Richard Kern, Mirko Puliš, Dominik Ščibrány, Michal Havran, Matúš Karel, Viktor Cintula, Oliver Havrilla, Adam Drahoš. Ďakujeme za veľkú  podporu rodičov.
Tréner mužstva U7 – Dušan Ščibrány
 
U6 4.3.2017
Tretím turnajom soboty v Dome športu boli kategórie U6. Račianske najmenšie pusinky U6 nastúpili na svoj druhý turnaj v "krátkej kariére". Trénujeme od septembra minulého roka.
Aj keď sa turnaj nevyhodnocoval musím povedať, že sme ho pomyselne vyhrali. Najťažšieho súpera sme mali na začiatku, a to Spartak Trnava. Chlapci sa snažili ako levy a vyhrali asi 14:10.
V druhom zápase sme si sily zrovnali s SDM Domino a vyhrali asi 10:1 a pritom súper mal výborných brankárov. V poslednom zápase bohatom na góly sme vyhrali s Interom Bratislava asi 21:11. Výsledky sa sčítavali, keďže chlapci hrali na dvoch ihriskách. Zobral som všetkých chlapcov, ktorí na turnaj chceli ísť a bolo ich 13. Na všetkých je vidieť, že robia pokroky, či už v pohybovej príprave, či v loptovej technike. Všetkých musím pochváliť za prístup, nasadenie a bojovnosť. Všetci hrali ako o život. Radosť pozerať na kľučky Janka, Lea či Denisa. Húževnatosť Adama, Miška, Riška, Massima, Adama druhého, útočný potenciál Gregora a Adriána. Vynikajúcu obranu Maťa. Rozvahu Filipa a priestorovú orientáciu brankára Danka.
Myslím, že sme na dobrej ceste a verím, že chlapci budú napredovať. Najlepším strelcom bol Aďo, Leo a Janko. Ďakujem rodičom za pomoc a foto.
Hrali: Janko Smatana, Filip Kostrec, Denis Frlajs, Maťo Kováčik, Adam Kmetóny, Gregor Záleský, Michal Čunderlík, Adrián Antal, Massimo Soják, Danko Zajko, Leo Pach, Riško Šulek, Adam Masár.
Tréner mužstva U6 - Máťuš Pavol
 
V nedeľu 5.3.2017 sme sa zúčastnili turnaja v Dome športu, ktorý usporiadal ŠK Slovan Bratislava.
Hralo sa s počtom hráčov 0 + 3 na dvoch ihriskách s mantinelmi. Na turnaj s poprednými slovenskými akadémiami sme sa predviedli vo výbornom svetle: všetkých súperov sme predčili v bojovnosti a väčšinu aj v technike. Turnaj bol najmä o tom, aby si deti zahrali, nevyhlasovalo sa poradie – víťazmi boli VŠETCI! Naše račianske srdiečka potešil fakt, že sme všetky stretnutia vyhrali! A to boli našimi súpermi družstvá FC Petržalka, MŠK Žilina, AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Potešiteľné bolo aj to, že všetci naši hráči dali minimálne 1 gól, niektorí aj cez 20. Chlapci a Dominika gratulujeme! Naše družstvo tvorili hráči U7 a menej skúsení hráči U8 (zväčša tí, ktorí boli vybratí na Výbere do prípraviek v septembri 2016).
FK Rača reprezentovali: Dominik Ščibrány, Mirko Puliš, Dominika Mišúthová, Lukáš Paliatka, Matúš Bednárik, Alex Horváth, Maxim Fischer, Samko Šimor, Luky Bakič, Sylvo Štrokendl, Oskar Kaksa.
Tréneri mužstiev U7-U8: Milan Adámek, Dušan Ščibrány