Račiansku kúriu otvoríme vašim nápadom 13. septembra od 16 do 19h

Obrázok ku správe: Račiansku kúriu otvoríme vašim nápadom 13. septembra od 16 do 19h
21.08.2019 - Oznamy

Zaujíma nás, ako by ste chceli tráviť čas v Račianskej kúrii po jej rekonštrukcii, ktorú plánujeme uskutočniť aj z Nórskeho grantového systému. Príďte nám povedať svoje názory počas Vinobrania 13. septembra od 16 do 19h. Račianska kúria otvorená vašim nápadom
 
Budova a areál národnej kultúrnej pamiatky Račianskej (Koloničovej) kúrie, ktoré boli v posledných rokoch málo využívané, sa počas Vinobrania otvoria verejnosti. Mestská časť tým zahajuje zber nápadov a podnetov od obyvateľov, ktoré zapracuje do pripravovaného projektu obnovy kúrie.
 
V piatok 13. septembra (počas Vinobrania) od 16.00h do 19.00h sa budete môcť prejsť nádvorím a záhradou pri historickej pamiatke a vyjadriť svoje názory, ako by tieto priestory mohli čo najlepšie slúžiť všetkým Račanom a návštevníkom Rače. O 17.00h sa uskutoční komentovaná prechádzka, ktorá bude zahŕňať aj interiér budovy, a na ktorej bude možnosť hovoriť o pripravovanom projekte rekonštrukcie s odborníkmi aj so zástupcami mestskej časti.
 
V sobotu 14. septembra bude program v kúrii pokračovať od 10.00 do 13.00 a do plánovania sa budú môcť zapojiť aj mladšie ročníky. Iniciatíva Tvory mesta aj im umožní hravým spôsobom sa vyjadriť k tomu, aká by mala byť budova a jej areál, aby tu radi trávili čas deti, mladí ľudia a rodiny.
 
Mestská časť plánuje na rekonštrukciu budovy získať prostriedky aj z Nórskeho finančného mechanizmu a rovnako čerpať z vlastného rozpočtu obce. Račania budú mať možnosť sa oboznámiť s koncepciou rekonštrukcie pred dokončením projektu a podeliť sa o svoje pripomienky na workshope, ktorý sa uskutoční v priebehu jesene.


Ďalšie informácie o pripravovanej rekonštrukcii a možnosti zapojenia sa do jej premeny nájdete na stránke www.raca.sk.
 
 
Autor článku aj fotografií: Lenka Antalová Plavúchová