Račiansky magazín


Vysielanie Račianskeho magazínu bolo zrušené od r. 2018.
Aktuálne, užitočné a praktické informácie, spravodajstvo o tom, čo sa deje vo vašom okolí. Reportáže o problémoch, ktoré vás trápia, či profily zaujímavých ľudí z Rače, Krasňan a z Východného. Magazín o živote v Rači ste si prvýkrát mohli pozrieť v utorok 17. januára 2012. Račiansky magazín sa vysiela v dvojtýždennom cykle.

Pozrite si vydania Račianskeho magazínu:

rm_15_2017


V aktuálnom vydaní Račianskeho magazínu sme si pripomenuli atmosféru Račianskeho vinobrania. Priblížili sme aj službu Zelený taxík a zaspomínali sme na úspešný začiatok nového školského roka.


rm_14

V prvom poprázdninovom vydaní Račianskeho magazínu sme hovorili napríklad o tom, že sa Rača počas leta postarala o rekonštrukciu niektorých detských ihrísk. Okrem toho miestny úrad aktívne rieši záplavy na Mrázovej ulici. No neboli sme len vážni. Veď leto bolo plné zábavy. S kamerou Televízie Bratislava sme zašli aj na záverečné oslavy Račianskeho Kultúrneho leta.

rm_13

Reportáž z Festivalu frankovky modrej a bratislavských vín na Primaciálnom námestí.

rm_12

V Rači otvorili nové Centrum včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením. Na Deň detí sa v Rači oslavovalo a aj v tomto vydaní Račianskeho magazínu sme si predstavili laureáta ocenenia Račianske srdce. PhDr. Ladislav Khandl zasvätil život v prírode,  je autorom mnohých publikácii  a napísal stovky článkov.


tvba_11

V Račianskom magazíne sme hovorili  o zaujímavom projekte YOUMIG, ktorý je zameraný na posilnenie inštitucionálnych kapacít, na získanie relevantných údajov o migrácii s osobitným zreteľom na vekovú skupinu 15- až 34-ročných. Predstavili sme vám tiež ďalšiu laureátku ocenenia Račianske srdce. Pani Mgr.Oľga Masiariková je vynikajúca učiteľka a učarovala jej matematika.

tvba_10

Račianske hody 2017!


tvba_9

Dve základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača a jedna cirkevná základná škola zapísali na tohtoročných zápisoch 303 budúcich prvákov. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú radi hudbu, určite ste si nenechali ujsť koncert skupiny Fragile.

tvba_8

Oceňovanie učiteľov, krátke správy a ďalší medailón z radu ocenených Račianske srdce 2016

RM_07_2017

Ubehol rok a opäť s udeľovalo ocenenie Račianske srdce. Získať ho môže ten, kto prispeje výraznou mierou k skvalitneniu života v Rači. Večer sa niesol v príjemnej atmosfére a opäť sme mali možnosť spoznať jedinečných ľudí.


rm_06_2017

V Rači prijali nariadenie o miestnom poplatku za rozvoj. Račianski futbalisti úspešne bojovali na majstrovstvách Slovenska juniorov v atletike. Mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu začala s odvozom biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad. V Krasňanoch sú chodníky v katastrofálnom stave. V Rači sa konal turnaj starostu.
 
tv_5_2017

Račianska samospráva sa rozhodla, že si na financovanie niektorých projektov zoberie úver. Psíčkari, ktorí zaplatili daň dostanú vrecúška na exkrementy. Ako pokračuje rekonštrukcia materskej školy pri Šajbách? Aj týmto témam sme sa venovali v Račianskom magazíne.


rv_04_2017
V Rači sa konala súťaž vo vinohradníckom majstrovstve domácich aj cezpoľných vinohradníkov. Pohárom dobrého vína v mestskej časti oslávili aj sviatok zamilovaných. Račiansky magazín sme začali aktualitou. Mestská časť totiž opakovane rozhodla o odstránení čiernych stavieb vo vinohradoch.


rv_3_2017
Račištorfský bál tento rok otvoril nové desaťročie svojej tradície. Konal sa už po 11. krát. V Nemeckom kultúrnom dome sa hostia zabávali tak ako sa patrí počas celého večera. A to aj vďaka skvelému programu. Postarala sa oň napríklad Sisa Lelkeš Sklovská či dynamická ABBA šou.


rv_2_2017
V Račianskom magazíne sa dozviete, ako mestská časť rozširuje a bude rozširovať kapacity svojich materských škôl a sledujte nás aj v prípade, ak ste majiteľom rodinného domu. Máte totiž povinnosť požiadať magistrát o zbernú nádobu na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad alebo kompostovací zásobník.


rv_1_2017
Rača v roku 2016 dokončila niekoľko ambicióznych projektov a priniesla novinky pre lepší život obyvateľov. V prvom vydaní nového roka si zhrnieme všetky dôležité udalosti toho minulého.


rv_21_2016
Miestni poslanci schválili rozpočet mestskej časti na budúci rok. Zisťovali sme, ako samospráva naloží s viac ako desiatimi miliónmi eur. V Rači už cítiť  Vianoce. Zoberieme vás na koncert do katedrály a vianočnú kvapku krvi, pretože toto obdobie je aj o dobrých skutkoch. Príjemné sledovanie!


rv_20_2016
Ak ste išli okolo Nemeckého kultúrneho domu, určite ste si všimli, že tam už stojí vianočný stromček. Ten dlhé roky rástol práve v Rači. Ukážeme vám, ako tam putoval zo záhrady rodinného domu. Zoberieme vás aj na vínnu cestu a dozviete sa, ktorá škôlka sa teší z vynoveného a najmä bezpečnejšieho detského ihriska. 


RM_19_2016
Bratislavu nedávno navštívila úspešná švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová. Vedeli ste o tom, že korene má práve v Rači? Len niekoľko dní po slávnostnom otvorení vynovenej a zväčšenej materskej školy Barónka sa samospráva vrhla do rozsiahlej rekonštrukcie ďalšej budovy predškolského zariadenia.

rm_18_2016

Reklamné pútače postupne miznú aj z Rače. Mestská časť sa môže pochváliť vlastným dokumentom. Stojí za ním len 16 ročný študent. Stolnotenisové svetové nádeje sa aj tento stretli v račianskej hale. To sú témy aktuálneho vydania našej relácie.Príjemné sledovanie!

rv_17_2016
Mestská časť naďalej bojuje proti výstavbe projektu Rínok Rača, obrátila sa na prokuratúru. Nepojazdné autá, ktoré blokujú parkovacie miesta z ulíc postupne miznú. Ak sa také nachádza aj vo vašom okolí, povieme vám, kam to môžete nahlásiť. Čierne skládky sú strašiakom všetkých mestských častí, Rača do ich odstraňovania investuje nemalé peniaze.

RV 16 2016

Rača má sebou prvé Jablkové hodovanie, oslavu prvého výročia Denného stacionára pre seniorov a do MŠ Barónka, ktorú nadstavili a opravili, sa vrátili deti. Viac v Račianskom magazíne.RV 15 2016

Prípad čiernych stavieb v Rači je jasným príkladom toho, ako sa dá postaviť 5 domov načierno bez následkov. Chodníky v mestskej časti sa postupne menia na bezbariérové. K čistejším uliciam by mali prispieť nové koše. Kedysi najmenšia materská škola čoskoro privíta deti v štyroch vynovených triedach.RV 14 2016
Boli ste na Račianskom vinobraní 2016? Ak nie, alebo aj ak áno, pozrite si reportáž. Prednostovia rôznych mestských častí a obcí si prišli pozrieť a nabrať inšpirácie v Dennom stacionári pre seniorov na Plickovej ulici.


RV 13 2016
Pozreli sme sa na situáciu na Žabom majeri, kde sa hromadí odpad a pribúdajú neprispôsobiví občania. V Rači sa krátko pred prázdninami začalo Kultúrne leto 2016


RV 12 2016
Boli sme na oslave sviatku všetkých detí, zablahoželali sme najstarším obyvateľom mestskej časti, navštívili sme športovú olympiádu račianskych škôl a prezradili sme vám, ktorá ruská umelkyňa tento mesiac vystavuje svoje diela v Rači.


RV 11 2016
Denný stacionár pre seniorov v Rači funguje už niekoľko mesiacov. Boli sme sa pozrieť, ako tam klienti trávia čas a či sú so službami spokojní.


RV 10 2016
Uvidíte:
- račianski poslanci podporili návrh mesta o parkovacej politike,
- v mestskej časti sa previedli naše olympijské nádeje v pozemnom hokeji,
- Račianske srdce získala aj športovkyňa Lucia Krajčovič.RV 9 2016
V Račianskom magazíne uvidíte reportáž z tradičných hodov v mestskej časti, ktoré sa konali v zrekonštruovanom amfiteátri v Knižkovej doline.RV 8 2016
V relácii uvidíte:
- reportáž z jarnej brigády v Rači, na ktorej sa zúčastnili aj občania
- medailón najmladšej laureátky Račianskeho srdca 2015, Michaely Brchnelovej
- dozviete sa, kto sa stal novým hlavným kontrolórom mestskej časti
- hovoriť budeme aj o tom, koľko prvákov v Rači zasadne do školských lavícRV 7 2016
V relácii uvidíte:
- oceňovanie račianskych pedagógov
- reportáž zo Stolnotenisového turnaja osobností v mestskej časti
- Medailón laureáta ocenenia Račianske srdce 2015 - Alojza KhandlaRV 6 2016
Reportáž zo slávnostného večera odovzdávania ocenení Račianske srdce 2015.


RV 5 2016
Nahlasovanie vrakov, súťaž o najkrajšieho psa v Rači, začiatok veľkej rekonštrukcie materskej školy Barónk a všeličo iné. RV 4 2016
Vinárska akcia, rez viniča či ples futbalistov prináša toto vydanie Račianskeho magazínu.


RV 3 2016
Veľkolepý Račištorfský bál v Nemeckom kultúrnom dome.


RV 2 2016
Verejné zhromaždenie obyvateľov na Žarnovickej ohľadom zámeny pozemkov na mieste plánovanej výstavby parku v areáli Radničné námestie Rača.RV 1 2016
Pozrite si reportáž o zrealizovaných projektoch ISRMO v Rači.


Staršie vydania Račianskeho magazínu si môžete pozrieť tu:
rm