Revitalizácia detských ihrísk prebehla aj v roku 2021

Obrázok ku správe: Revitalizácia detských ihrísk prebehla aj v roku 2021
04.12.2021 - Oznamy

Oddelenie životného prostredia a dopravy zabezpečilo úpravy detských ihrísk.

V roku 2021 sa revitalizovali detské ihriská na uliciach Sklabinská, Kadnárova 66, Kadnárova 10, Úžiny, Kubačova, Tbiliská. Menšie úpravy prebehli aj na ihriskách Gelnická, Cígeľská a na Karpatskom námestí.
 
Na ihriskách boli odstránené poškodené a nebezpečné hracie prvky, ktoré nahradili nové prvky, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri hraní.
 


Detské ihrisko na Sklabinskej ulici bolo doplnené o nový herný prvok. Lezecká zostava v dizajne dinosaura je určená na pohybové aktivity deti.Nový hrací domček so šmýkačkou vymenil starý poškodený hrací prvok.Na Kadnárovej 10 sa vymenili pôvodné herné prvky, ktoré nahradil nový herný prvok, ktorý podporuje fyzický silu a pohybové aktivity detí.Starú, poškodenú dopadovú plochu pod hojdačkami nahradila nová.Na hracom prvku bolo doplnené chýbajúce lano.Detské ihrisko prešlo revíziou. Malé nedostatky boli odstránené.Ukotvil sa hrací prvok aby sa zvýšila bezpečnosť pri hraní. Na detskom ihrisku na Gelnickej boli vymenené aj sedáky na hojdačkách a doplnili sa aj chýbajúce skrutky na plastovom obložení pri pieskovisku.Detské ihrisko na Cígeľskej ulici má vymenené sedáky na hojdačkách a doplnili sa chýbajúce skrutky na plastovom obložení pri pieskovisku.Na obľúbenej trampolíne bola vymenená pružina, trampolína tak opäť môže plniť svoj účel.Poškodený rebrík na ihrisku bol vymenený za nový. Na detskom ihrisku sa doplnili sa aj chýbajúce skrutky na plastovom obložení pri pieskovisku.Na detskom ihrisku na Úžinách bol vymenený poškodený hrací prvok. Pod hracím prvkom pribudne ešte dopadová plocha, ktorá zvýši bezpečnosť pri hraní.


Ďakujeme. :)