Starosta plní verejný prísľub o darovaní časti platu z BSK

Obrázok ku správe: Starosta plní verejný prísľub o darovaní časti platu z BSK
05.02.2018 - Oznamy

V októbri 2017 zverejnil starosta Rače Peter Pilinský verejný prísľub, že v prípade zvolenia za poslanca BSK rozdá časť platu na dobročinné, verejnoprospešné, športové či vzdelávacie aktivity na území Rače, Krasnian, Východného a Vajnôr.

„Ide o 150 eur mesačne počas piatich rokov, hovorím teda o sume 9 000 eur. Venujem ich na zlepšovanie života v Rači, Krasňanoch, na Východnom a tiež vo Vajnoroch,” vyslovil verejný sľub pred voľbami, v ktorých napokon uspel a stal sa členom župného zastupiteľstva.

Keďže prvú odmenu za odpracovaný mesiac na pôde BSK už račiansky starosta obdržal, vyzýva teraz miestne spolky a združenia na posielanie svojich žiadostí o príspevok. Peniaze plánuje Peter Pilinský darovať:
rodičovským združeniam pri materských a základných školách v Rači
športovým klubom a oddielom venujúcich sa mládeži v Rači 
dobrovoľníckym organizáciám fungujúcich v Rači
kultúrnym a umeleckým spolkom a krúžkom 
račianskym komunitným centrám a záujmovým spolkom 
združeniam a zariadeniam pre seniorov v mestskej časti Rača
podobným spolkom s rovnakým zameraním vo Vajnoroch

„Žiadosti mi môžu spomenuté spolky a združenia poslať emailom na adresu starosta@raca.sk, stačí mi krátky opis činnosti alebo projektu, na ktorý mám prispieť, suma, ktorú potrebujú a v akom časovom horizonte ju potrebujú a jednoduchý rozpočet. Netreba žiadne potvrdenia zo sociálnej poisťovne, výpisy a podobne,“ povedal starosta Pilinský s tým, že sa osobne pozná so zástupcami takmer všetkých račianskych združení či spolkov a pozná ich činnosť. 

„Zatiaľ mi neprišla žiadna žiadosť, preto si 150 eur z môjho prvého platu ako poslanca BSK odložím a darujem, keď ju bude niekto potrebovať. Takisto zvažujem možnosť nazbierať vyššiu sumu peňazí a tú potom jednorazovo darovať. Žiadosti budem vyhodnocovať kvartálne, teda ku koncu marca, júna, októbra a decembra,“ doplnil račiansky starosta.