Sto ruží pre Štefánika

Obrázok ku správe: Sto ruží pre Štefánika
06.10.2020 - Podujatia

Zväz vyslúžilých vojakov generála Milana Rastislava Štefánika SR, miestna odbočka č. 11 Rača vás pozývajú 11. októbra o 16:00 na sadenie ruže Generál Štefánik do Parku J. M. Hurbana. Sto ruží pre Štefánika je názov celoslovenskej spomienkovej akcie vyhlásenej Spoločnosťou Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti spomienky na 100. výročie smrti Milana Rastislava Štefánika v roku 2019 a 140. výročie narodenia Milana Rastislava Štefánika v roku 2020.

Cieľom tejto spomienkovej akcie je vysadiť na území Slovenska 100 sadeníc ruže odrody Generál Štefánik – ruže vyšľachtenej a pomenovanej na počesť generála Štefánika pestovateľom Janom Böhmom v roku 1931. V roku 2019 a 2020 boli tieto ruže vysadené napr. už v Banskej Bystrici, Brezne, Dolnom Sŕní, Dudinciach, Ivanke pri Dunaji, Kežmarku, Košariskách, Košiciach, Lučenci, Partizánskom, Piešťanoch, Rimavskej Sobote, Spišskej Novej vsi, Spišskej Belej, Spišských Vlachoch, Tajove a v Trenčianskych Tepliciach, aby boli živou spomienkou a pripomínali osobnosť generála Milana Rastislava Štefánika na všetkých miestach, kde sa budú nachádzať.

Zväz vyslúžilých vojakov generála Milana Rastislava Štefánika SR ako nositeľ čestného názvu nášho generála sa týmto s úctou pripája k tejto celoslovenskej akcii a dňa 11. októbra 2020 o 16:00 zasadí v parku Jozefa Miloslava Hurbana v Rači v blízkosti Pomníku padlých Račanov jednu sadenicu Ruže Generál Štefánik, aby tak pripomínala osobnosť Milana Rastislava Štefánika aj na území našej mestskej časti.

Súbory na stiahnutie