Túlavé divadlo - Jakub Nvota: „Rómeo, Júlia a vírus“

Obrázok ku správe: Túlavé divadlo - Jakub Nvota: „Rómeo, Júlia a vírus“
27.07.2020 - Kultúra

Ako by vyzeral vzťah Rómea a Júlie – večných milencov v súčasnom svete technológii kedy sa už dá vzťah rozvíjať oveľa lepšie virtuálne než skutočne? Najslávnejší milenci v dejinách drámy sa 10.8. 2020 v Koloničovej kúrii pred vašimi očami zamilujú znova. No tentoraz v skvelej komédii. Zúfalá herečka cíti, že starne a chce ešte hrať Júliu. Romea treba nakoniec vybrať z hľadiska a čo kulisy? Niekto musí zahrať aj balkón aj brečtan. Keď dôjde na bojové cvičenie – budete už s nami naladení na jednej vlne zábavy a vtipných veršov a poínt. No netreba sa báť, Shakespeare dostane svoju romancu a vy navrch ešte radu od najzvláštnejšej dojky v histórii slovenského divadla. Táto hra vás nakazí...lebo humor a láska je ako vírus.

Divadlo Jakuba Nvotu sa zaoberá myšlienkou ako by vyzeral vzťah večných milencov Rómea a Júlie v súčasnom svete. Kladie si otázku, či má na stvárnenie týchto hrdinov ešte vek a keď si odpovedali záporne, hľadali riešenie, ako by sa týchto postáv mohli zmocniť. A tak spoznáme starnúceho herca Jožka, ktorý musí hrať miesto Rómea Dojku. Júliu hrá jediná herečka v súbore. A do toho všetkého je tu rodový tik Montekovcov…

Túlavé divadlo sa začalo formovať už v roku 1994, kedy Jakub Nvota a Kamil Žiška ešte ako Študentské divadlo v meste Trnava hrali a tvorili svoje autorské kabaretné predstavenia. V roku 2001 sa súbor sprofesionalizoval a vytvorila sa kabaretná dvojica N + Ž a súbor autorského a pouličného divadla „Prepadlo“. Túlavé divadlo uvádza svoje vlastné texty a piesne a venuje sa najmä kabaretu, pouličnému divadlu a činohre.
 

Račiansky muzeálny spolok pre vás pripravil v rámci letného divadelného pondelka ďalšiu výstavu:

výstava RMS - staré Račianske rodiny

14:00 - 19:00 • Račiansky muzeálny spolok: Spomienky na staré račianske rodiny
18:00 - 19:00 • prednáška a diskusia k výstave


Koloničova kúria
10. 8. 2020
Vstup: Zadarmo


 
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Rača si Vás dovoľuje upozorniť, že zo spoločenských, kultúrnych a športových akcií organizovaných mestskou časťou sú vyhotovované zvukové a obrazové záznamy, ktoré budú použité na spravodajské a propagačné účely o aktivitách mestskej časti. Účasťou na týchto podujatiach udeľuje fyzická osoba súhlas s vyhotovovaním fotografií a iného audiovizuálneho materiálu a s jeho zverejnením na adrese webového sídla, na adrese oficiálnych stránok sociálnych sietí mestskej časti Bratislava-Rača a v periodiku Račiansky výber, výlučne za účelom prezentácie alebo poskytnutia informácii o podujatiach, v súlade s §12 ods., 3 zákona číslo 40/1964 Zb. občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov.